MSI Mag B550 Tomahawk kaç nesil ve kaç sene gider?

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
MSI Mag B550 Tomahawk anakartına sahibim. Kasım sonunda 1500 TL'ye almıştım (Hala kullanamadım.). Bu anakart kaçıncı nesle kadar destekler ve ileriye dönük mü? Biliyorum, tahmin edilmesi çok zor fakat merakımdan soruyorum.

MSI Mag B550 Tomahawk anakartına sahibim. Kasım sonunda 1500 TL'ye almıştım (Hala kullanamadım.). Bu anakart kaçıncı nesle kadar destekler ve ileriye dönük mü? Biliyorum, tahmin edilmesi çok zor fakat merakımdan soruyorum.
Hocam, 5. nesil destekler, üstünü desteklemeyecek. AMD, Ryzen 6000 serisi ile AM5 sokete geçecek.

Eğer AMD soket değişimine giderse yeni nesil Ryzen'lerde, ömrü bitmiş olur. Eğer değişmezse ki değişme ihtimaline göre daha az, sonraki nesili de destekler.

Hocam eğer değişirse kaç nesil AM5 soket işlemci çıkar?
Ryzenle temiz bir sayfa açmak ve kullanıcıları da arkasında toplamak istediği için AM4 sokette uzun süre boyunca kaldılar. Son çıkan 5000 serisinde önceki başarılarından mütevellit gelen özgüven ile zamlandırdılar işlemcileri. Soket değişiminde de bu özgüveni göstereceklerini düşünüyorum eskisine göre. 4 nesil değil de 3 nesile düşebilir belki. Net bir tahmin yapamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı