MSI MAG B550M Mortar Wi-Fi, R5 Pro 5650GE destekler mi?

DeMeNTe

Decapat
Bugün indirim kuponlarıyla birlikte piyasa şartlarına göre çok uygun fiyata AMD Ryzen 5 Pro 5650GE işlemci satın aldım, yine uygun fiyata MSI MAG B550M Mortar Wi-Fi anakart buldum.

Bu anakartı alıp BIOS güncellemesi yapsam aldığım işlemciyi destekler mi? Ayrıca istediğimde ekran kartsız kullanabilir miyim?

Her yeri araştırdım, 3000 serisinde G modelleri desteklemiyormuş, 4000 serisinde G serilerini destekliyormuş ama 5000 serisiyle ilgili hiçbir yerde bir bilgi bulamadım.

Kendi sorumu cevaplayayım, araştırmama göre son iki AGESA 1.2.0.3b ve AGESA 1.2.0.5 BIOS sürümleri 5000 G serisi desteği sunuyormuş, AGESA 1.2.0.5 sürümü bazı sorunlar içerdiği için AGESA 1.2.0.3b daha mantıklıymış şu anlık. Siparişimi verdim, geldiğinde denedikten sonra genel bilgi olarak bulunması için buraya yazarım tekrar sonucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitede resmi olarak destek görünüyor, yani BIOS güncellemesi ile kullanabilirsin.

1.2.0.3b beta sürüm bir BIOS sanırım, eğer beta sürüm bir BIOS'sa pek tavsiye etmem. 1.2.0.5'deki sorunları tam bilmiyorum.

Sitede resmi olarak destek görünüyor, yani BIOS güncellemesi ile kullanabilirsin.

1.2.0.3b beta sürüm bir BIOS sanırım, eğer beta sürüm bir BIOS'sa pek tavsiye etmem. 1.2.0.5'deki sorunları tam bilmiyorum.

Sondaki b beta anlamına gelmiyormuş, patch anlamındaymış. İlk 1.2.0.3 çıkıyor, ondaki hataları 1.2.0.3 patch b ile düzeltiyorlarmış, onda da hata olursa patch C çıkıyormuş.

Sondaki b beta anlamına gelmiyormuş, patch anlamındaymış. İlk 1.2.0.3 çıkıyor, ondaki hataları 1.2.0.3 patch b ile düzeltiyorlarmış, onda da hata olursa patch C çıkıyormuş.

Tamamdır o zaman sorun kalmıyor, kullanabilirsin BIOS'u güncelledikten sonra.

Geri
Yukarı