MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutucudan gelen garip cızırtı sesi

SBear

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki sorun nedir arkadaşlar?
Fanlara takılan herhangi bir kablo cisim yok.
6 aydır rahat kullanıyordum birden bu ses sorunu çıktı.
Kasayı yatay pozisyonda tutarsam ses kesiliyor dik koyarsam ses devam ediyor.
Tahminim pompada bir problem var ama bilen var ise yazabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

aynısından aldım. çok hafif titreme yapıyor masadan hissediyorum. sizdeki düzeldimi veya sorun ne imiş ?_

Son durum nedir acaba? Düzeltebildiniz mi yoksa garantiye mi yolladınız?

Merhabalar hocam,

Yatık durumda düzelen bir sıvı soğutucuda garantilik bir durum olmasa gerek, bende aynı problemi yaşıyorum, sorun düzeldi mi nasıl düzelttiniz ?

Merhabalar;
Aynı sıvı soğutma ben de mevcut ve aynı problemi ben de yaşamaya başlamıştım, geçenlerde kasanın yan tarafına dikine montajladım ve problem çözüldü, tüm MSI CoreLiquid sıvı soğutmalarda böyle bir problem yaşanması böyle kaliteli bir marka için içler acısı...

Asıl problemim ise, sıvı soğutmayı ilk aldığımda işlemciyi buzhane yapıyor çok güzel soğutuyordu yük altında bile ama ne hikmetse, şu an boşta 45-50 derece, oyun esnasında 85-92 c*lara kadar ısınıyor işlemci, hem de fanlar son hızına ulaşıp rahatsız edici bir ses yapıyor. Böyle bir problem yaşayan var mı? Nasıl çözeceğiz bu durumu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-02-25 at 22.23.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-25 at 22.23.38.jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 82
Merhabalar;
Aynı sıvı soğutma ben de mevcut ve aynı problemi ben de yaşamaya başlamıştım, geçenlerde kasanın yan tarafına dikine montajladım ve problem çözüldü, tüm MSI CoreLiquid sıvı soğutmalarda böyle bir problem yaşanması böyle kaliteli bir marka için içler acısı...

Asıl problemim ise, sıvı soğutmayı ilk aldığımda işlemciyi buzhane yapıyor çok güzel soğutuyordu yük altında bile ama ne hikmetse, şu an boşta 45-50 derece, oyun esnasında 85-92 c*lara kadar ısınıyor işlemci, hem de fanlar son hızına ulaşıp rahatsız edici bir ses yapıyor. Böyle bir problem yaşayan var mı? Nasıl çözeceğiz bu durumu.

Hocam selamlar,

Sıcaklık artması problemi pompanın çalışmamasından kaynaklı sanırım. Bahsettiğiniz sıcaklıklara benim de ulaşıyordu. Daha fazla uğraşmadan;

240R sıvı soğutucuyu servise göndererek, garanti kapsamında iade/değişim onayı alıp, model yükselterek K240 modeline geçtim. Şu an için bir performans sorunu görmüyorum.

Hocam selamlar,

Sıcaklık artması problemi pompanın çalışmamasından kaynaklı sanırım. Bahsettiğiniz sıcaklıklara benim de ulaşıyordu. Daha fazla uğraşmadan;

240r sıvı soğutucuyu servise göndererek, garanti kapsamında iade/değişim onayı alıp, model yükselterek K240 modeline geçtim. Şu an için bir performans sorunu görmüyorum.

Dostum şu anda oyun açtığım saniye ile birlikte direkt işlemci 99 derece olup fanlar 100% dönüyor, belli ki sıvı soğutma da problem mevcut, MSI servis yazınca servis point diye bir yere yönlendirdi, oraya mı götüreceğim sıvı soğutmayı sen nasıl iade değişim yaptın yardımcı olabilir misin bana rica etsem.

Dostum şu anda oyun açtığım saniye ile birlikte direkt işlemci 99 derece olup fanlar 100% dönüyor, belli ki sıvı soğutma da problem mevcut, MSI servis yazınca servis point diye bir yere yönlendirdi, oraya mı götüreceğim sıvı soğutmayı sen nasıl iade değişim yaptın yardımcı olabilir misin bana rica etsem.

Doğrudur, servis point MSI in yetkili servisi. [email protected] mail adresine ürün modelini ve ürün sıkıntısı belirten bir mail atmıştım. Daha sonrasında servis tarafından gönderilecek adres ve kargo bilgilerini içeren bir mail gönderildi. Ürünü servise gönderirken "Hem değişim hem de iade kararı" verilmesini talep etmiştim. Servisten rapor çıktıktan sonra ilgili raporu 240R sıvı soğutucuyu almış olduğum firmaya yönlendirerek ürün modeli yükseltmek istediğimi belirttim. Kendileri cazip bir fiyat farkıyla K240 modelini teklif ettiler ve bende fiyat farkını ödedikten sonra, yeni sıvı soğutucuyu tarafıma kargoladılar.

Bir çok konuda ve diğer forum sitelerinde yazılanlara göre 240R biraz sıkıntılı bir seri. Onun için değişim yerine bu fırsatı kullanarak model yükseltmiş oldum.

Geri
Yukarı