MSI MAG CoreLiquid 360r V2 vs SilverStone PF360

555453

Centipat
İşlemci
ryzen 5 5600x
Arkadaşlar sizce günümüzde R5 5600X ile hangisi daha mantıklı geleceğe yönelik olarak kasa MSI MPG velox 100p airflow kasa MSI olduğu için soğutucu da MSI olsa çok güzel olur ama performans daha önemli sizce hangisi daha iyi.

Bütçeden bağımsız aklımda pek bir şey yok belki 2. el bile alabilirim yani kasanın fanları ile MSI MAG Core Liquid 360r v2'nin fanları aynı diye biliyorum uyum açısından ve geleceğe uyumluluk açısından hangisi pişman etmez herkes SilverStone daha iyi diyor çok bir fark var mı arada ?

Bütçeden bağımsız aklımda pek bir şey yok belki 2. el bile alabilirim yani kasanın fanları ile MSI MAG Core Liquid 360r v2'nin fanları aynı diye biliyorum uyum açısından ve geleceğe uyumluluk açısından hangisi pişman etmez herkes SilverStone daha iyi diyor çok bir fark var mı arada?

MAG CoreLiquid'ler iyi değiller.

PF360 yerine Liquid Freezer II öneririm.

Bende PF240 vardı 1 yıl sorunsuz kullandım. Daha sonra soğutma performansı düştü ve pompasından tuhaf sesler gelmeye başldı. Garantiye gönderdim, sıfırı ile değişim yapıldı. Gelen ürün de 7 ay sonra aynı sorunu yapmaya başladı. Garantisi bitmişti Silverstone'a bile e-mail attım ama nafile. Ürünün tapasını açtım içerisindeki sıvıyı boşalttım. Topak topak olmuştu. Bir kenara attım öylece duruyor.
Kısacası Silverstone tavsiye etmiyorum. Onun yerine üstteki arkadaşın önerdiği Arctic daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-10-23 at 16.22.04.jpg
    WhatsApp Image 2022-10-23 at 16.22.04.jpg
    216,5 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2022-10-23 at 16.22.06.jpg
    WhatsApp Image 2022-10-23 at 16.22.06.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Bende PF240 vardı 1 yıl sorunsuz kullandım. Daha sonra soğutma performansı düştü ve pompasından tuhaf sesler gelmeye başldı. Garantiye gönderdim, sıfırı ile değişim yapıldı. Gelen ürün de 7 ay sonra aynı sorunu yapmaya başladı. Garantisi bitmişti SilverStone'a bile e-mail attım ama nafile. Ürünün tapasını açtım içerisindeki sıvıyı boşalttım. Topak topak olmuştu. Bir kenara attım öylece duruyor.
Kısacası SilverStone tavsiye etmiyorum. Onun yerine üstteki arkadaşın önerdiği Arctic daha iyi olur.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Arkadaşlar sizce günümüzde R5 5600X ile hangisi daha mantıklı geleceğe yönelik olarak kasa MSI MPG velox 100p airflow kasa MSI olduğu için soğutucu da MSI olsa çok güzel olur ama performans daha önemli sizce hangisi daha iyi.
MSI modeli kullanıyorum gayet iyiler hiçbir sıkıntı yaşamadım ayrıca üstünde bulunan amblem çok hoş.

Geri
Yukarı