MSI MAG Force 100R'a 160 mm PSU sığar mı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, MSI MAG 100R'a bir PSU alacağım ve en azından 850W almak istiyorum. 850W Gold +80 bir PSU almak istiyorum ki, uzunlukları 160mm ve üstü oluyor. HDD'leri çıkarmak istemiyorum, 160mm bir PSU kasaya sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sağlıklı bir kablolama yapmak istiyorsanız HDD yuvasını sökmek zorundasınız. Çünkü kablolar bile zor ele alınıyor aradaki mesafeden. Ben 150 mm'lik bir PSU ile kullanıyorum, onla bile zorlandım. Kabloları 90 derece katlamak zorunda kalabilirsiniz. Ama PSU sığar asıl soruya gelirsek.

Eğer sağlıklı bir kablolama yapmak istiyorsanız HDD yuvasını sökmek zorundasınız. Çünkü kablolar bile zor ele alınıyor aradaki mesafeden. Ben 150 mm'lik bir PSU ile kullanıyorum, onla bile zorlandım. Kabloları 90 derece katlamak zorunda kalabilirsiniz. Ama PSU sığar asıl soruya gelirsek.
HDD'yi satıp SSD alabilirim fakat SSD'ler pahalı. 2 TB'lık HDD'yi 499 TL'ye almıştım. Şu an 1 TB SSD'ler 600-700 TL civarlarında sanırım.

Evet hocam doğru söylüyor. Aynı kasayı kullanıyorum kabloları sıkış tepiş yapmak zorunda kaldım.

Evet hocam doğru söylüyor. Aynı kasayı kullanıyorum kabloları sıkış tepiş yapmak zorunda kaldım.
150 MM 850W PSU bulabilmem mümkün mü? Genellikle 160MM oluyorlar.

100M kullanıyorum ama sonuçta aynılar. Tam modüler güç kaynağı kullanıyorum. Kablolar örgüsüz yassı şekilde. PSU'yu takmak için HDD yuvasını söktüm. PSU'yu taktım ardından HDD yuvasını geri taktım. Kablolarım ince olduğu halde PSU ve HDD kafesi arasına zor sığdı. PSU'm FSP Hydro G 750.

Yeni konular

Geri
Yukarı