Rehber MSI MAG Forge 100M/100R/101M fan ve ışıklandırma bağlantıları

Aynı yanacaktır evet, çoklayıcı olduğundan öyle. Çalışacaktır.

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bende hazır sistem aldım ve kasam MSI 100M arka egzoz fan ve ön 2 fan dönmüyor ama ön 2 fan renkleri yanıyor. Kesinlikle çoklayıcıya ihtiyacım var mıdır? Garip gelen benimle aynı hazır kasayı alanların fanları dönüyor benimki dönmüyor. Halbuki fan kontrolcusude var ama dönmüyor. Nedeni nedir çoklayıcı lazım mıdır?
Lazımsa kaç pin lazım bulamadım farklı olacağını sanmıyorum 4 pin muhtemelen.
ve son olarak direkt egzoz dahil 3 tanesini anakarttaki sys fana bağlayınca çalıştırmaya gücü yetecek mi?

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bende hazır sistem aldım ve kasam MSI 100M arka egzoz fan ve ön 2 fan dönmüyor ama ön 2 fan renkleri yanıyor. Kesinlikle çoklayıcıya ihtiyacım var mıdır? Garip gelen benimle aynı hazır kasayı alanların fanları dönüyor benimki dönmüyor. Halbuki fan kontrolcusude var ama dönmüyor. Nedeni nedir çoklayıcı lazım mıdır?
Lazımsa kaç pin lazım bulamadım farklı olacağını sanmıyorum 4 pin muhtemelen.
ve son olarak direkt egzoz dahil 3 tanesini anakarttaki sys fana bağlayınca çalıştırmaya gücü yetecek mi?
Benim de aynı ledler yanıyor ama fanlar dönmüyordu şu çoklayıcıdan aldım bir tane yaklaşık 3 ay oldu sorunsuz kullanıyorum son soruda sorduğun gibi ben de anakart üzerindeki sys fana bağladım üçünü de.

Son düzenleme:
@KdrKaya89 @Mithat Berhan eyvallah çok teşekkür ettim. peki şu linkteki zımbırtı işimi görür mü
Alfais 4303 Fan Çoklayıcı Y PWM Kablosu 4 pin Switch 3 pin 3 Port Alfais 4303 Fan Çoklayıcı Y PWM Kablosu 4 pin Switch 3 pin 3 Port : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Şimdi 100M kasam ve MSI Pro H610M-B anakartım var almam gereken kablo kaç pin kaç port olması lazım?
Attığım linke tıklamadın sanırım ben de bu Alfais 4303'ü almıştım.
Evet bu işini görür 1 çıkış 2 giriş yani 3 fanını da çalıştırabilir zaten 3 çıkışı var dikkat ettiysen ama fan ekleyeceksen şimdi veya daha sonra bunun yerine 4'lü 5'li vs alabilirsin.

Attığım linke tıklamadın sanırım ben de bu Alfais 4303'ü almıştım.
Evet bu işini görür 1 çıkış 2 giriş yani 3 fanını da çalıştırabilir zaten 3 çıkışı var dikkat ettiysen ama fan ekleyeceksen şimdi veya daha sonra bunun yerine 4'lü 5'li vs alabilirsin.
eyvallah teşekür ederim. ilk yazdığın mesajdaki linki görmedim bu formda çok takılmadığım için. Amazon üzerinden sipariş verdim gelmesini bekliyorum. şimdi ben çoklayıcı gelince soketi sys fana takacağım 3lü başlığı da bütün fanlara mi takacağım yoksa çoklayıcıya mı?

eyvallah teşekür ederim. ilk yazdığın mesajdaki linki görmedim bu formda çok takılmadığım için. Amazon üzerinden sipariş verdim gelmesini bekliyorum. şimdi ben çoklayıcı gelince soketi sys fana takacağım 3lü başlığı da bütün fanlara mi takacağım yoksa çoklayıcıya mı?
Girişi sys fana diğer 3 çıkışı her bir fana.

Hocam merhaba ben bu anakartı almayı düşünüyorum:
MSI MAG Forge 100R kullanıyorum.
i5 13400F alacağım bu yüzden B660 veya B760 DDR4 olması önemli.
Bu kasa ile hiç sorun olmadan kullanabilir miyim bu anakartı kullanamazsam bana 3000TL
civarında B660 anakart önerebilir misiniz MSI kasanın özelliklerini destekleyen?
@Mithat Berhan

Geri
Yukarı