MSI MAG Forge 100M fanları dönmüyor

Lautzen

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce Vatan Bilgisayar'dan MSI MAG Forge 100M kasasını aldım. Bağlantılarını yapmama rağmen öndeki 2 fanın sadece RGB ışıkları yanıyor fakat fanlar dönmüyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Aşağıya görseli bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• f6e1affe-d760-4b9e-83d1-96ecf2a873c9.jpg
    f6e1affe-d760-4b9e-83d1-96ecf2a873c9.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 48
Ayırıp deneme şansınız var mı? Tek olarak anakarta da takma şansınız var mı? Pin yapısı uygunsa deneyebilirsiniz.

Anakartım da sadece 1 tane SYS fan portu var ona da egzoz fanı bağlı. :/
Ayrıyeten fanların kabloları kasanın arkasındaki kontrolcüye de taktım fakat çalışmadı.

Son düzenleme:
Anakartımda sadece 1 tane SYS fan portu var ona da egzoz fanı bağlı. :/
Ayrıyeten fanların kabloları kasanın arkasındaki kontrolcüye de taktım fakat çalışmadı.
Tamamdır hocam. Egzoz fanının kablosunu söküp bunları deneyin. Zaten garantisi var. Götürüp baktırabilirsiniz. Fanlar çalışırsa kontrolcüde sıkıntı olabilir.

101M modelini kullanıyorum. Kasanda fan kontrolcüsü yok, RGB kontrolcü var. Fanında iki adet kablo var biri RGB kontrolcüye diğeri anakarta bağlanmalı. Yani kısaca fan çoklayıcı almalısınız.

101M modelini kullanıyorum. Kasanda fan kontrolcüsü yok, RGB kontrolcü var. Fanında iki adet kablo var biri RGB kontrolcüye diğeri anakarta bağlanmalı. Yani kısaca fan çoklayıcı almalısınız.
Tamamdır o zaman. Muhtemelen bunda da yoktur. Kontrolcüyle sadece ışıkları yakıyor. Doğru mu hocam?

Geri
Yukarı