Çözüldü MSI Mag Forge 100R ARGB kontrolü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arnulfo.kayceon

Decapat
Benim ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım var ve kasa alacağım. MSI Mag Forge 100R da ARGB fanlar var. Bu anakartta ARGB'lerin çalışmayacağını duydum. Nedir ne değildir? Aydınlatın beni lütfen.

Çözüm
O anakartta ARGB girişi yok, anakartının RGB yazılımı ile kontrol edemezsin kasadaki fanların ARGB ışıklarını.
Mecbur kontrolcü kullanacaksın veya anakart değiştireceksin :D.

Nasıl yani hocam? Ben aldıktan sonra öğrendim ki anakartınızda ARGB girişi yoksa fanları yazılım ile kontrol edemiyor ancak üzerindeki tuşla kontrol edebiliyorsunuz. Yanlış mıyım? LED tuşuna ne bağlanıyor?
Kasanın üstündeki LED tuşu kontrolcüye bağlanıyor. O kablo direkt açma/kapama veya reset tuşu gibi. İstersen açma/kapama veya reset tuşunu kontrolcüye takıp açma/kapama veya reset tuşu ile de değiştirebilirsin kasadaki fanların efektlerini :D. LED tuşunu anakarta takıp açma/kapama tuşu işlevi de yapabilirsin vs..

İşaretli yere takılıyor.
1608292887812.png

(alıntı: MSI MAG Forge 100M/100R/101M fan ve ışıklandırma bağlantıları)
Nasıl yani hocam? Ben aldıktan sonra öğrendim ki anakartınızda ARGB girişi yoksa fanları yazılım ile kontrol edemiyor ancak üzerindeki tuşla kontrol edebiliyorsunuz. Yanlış mıyım? LED tuşuna ne bağlanıyor?

LED tuşuyla modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bağlama gibi bir olay yok.

LED tuşuyla manuel kontrol yapılıyor. ARGB özelliğini kullanamıyorsunuz.

O anakartta ARGB girişi yok, anakartının RGB yazılımı ile kontrol edemezsin kasadaki fanların ARGB ışıklarını.
Mecbur kontrolcü kullanacaksın veya anakart değiştireceksin :D.

Kasanın üstündeki LED tuşu kontrolcüye bağlanıyor. O kablo direkt açma/kapama veya reset tuşu gibi. İstersen açma/kapama veya reset tuşunu kontrolcüye takıp açma/kapama veya reset tuşu ile de değiştirebilirsin kasadaki fanların efektlerini :D. LED tuşunu anakarta takıp açma/kapama tuşu işlevi de yapabilirsin vs..

İşaretli yere takılıyor.
1608292887812.png

(alıntı: MSI MAG Forge 100M/100R/101M fan ve ışıklandırma bağlantıları)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı