MSI Mag Forge 100R kasanın içi nasıl aydınlatılır?

Knight Davion

Kilopat
Arkadaşlar konu başlıktan da belli olduğu gibi çok açık. RGB fan almayı düşündüm fakat ekstradan gürültü istemiyorum. Kasa içi sıcaklığım yeterli düzeyde. İşlemcim stok fan ile oyunlarda 72 dereceyi ve ekran kartım 64 dereceyi geçmiyor.

Normal elektrikçilerdeki LED'lerden alsam kasaya bağlantısı yapılabilir mi yapılabiliyorsa nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ya da bunun için hazırlanmış özel aydınlatma ürünleri var mı ocak söndürmeyen? Fiyat konusunda çok uçmadan bunu yapabilmem mümkün mü?

Doğa kanunlarına göre ışık yayan her şey ısı da yaydığı için bu aydınlatma kasa içi sıcaklığını önemli ölçüde etkiler mi?
Fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Bu linkteki konuyu inceledim sizin yaptığınız fiyat performans açısından çok mantıklı. Her çip için ayrı dirençli 3 çipli sadece kırmızı veya 8-10 renk olan ya da gökkuşağı tabirindeki rengarenk olan ledlerden almayı düşünüyorum. Sanırım SATA ve Molex girişi olacak şekilde 2 farklı giriş ile güç kaynağına takılabiliyor. Bir de bazılarında 3 pinli ARGB girişi ile kasaya veya anakarta takılarak Mystic Light gibi yazılımlardan kontrol edilebilenler varmış.
MSI B460M Pro anakart ve MSI Mag Forge 100R kasaya sahibim.

Kafamda iki soru var.
1) Bu kasada gözü almayacak şekilde ledi nasıl konumlandıracağım?
2) Kablolamayı nasıl yapacağım?
Sizin de değerli fikirlerinizi bekliyorum. @SideWinder

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı