MSI MAG Forge model seçimi tavsiyesi

Bütçe
700

Güzel kasa lakin fan yok fanlarla birlikte 1000'i geçer o fiyatlara cıkıldığında MSI Gungnir 110r ya da TD500 mesh alabilirim ama kasanın tipi çok hoşmuş.

Z11 Neo'yu değiştirmekte fayda var. 4 fanlı olduğu için 101m öneririm ben.

Aslında kasamdam memnunum ama fanları ses yapmaya başladı fan kiti alsam 360 TL'den aşağı yok, ön tarafı kapalı olduğu için hava aldığını pek düşünmüyorum.

100r aldım ben. Önde 2 fan, arkada 1 egzoz fan var. Öne istersem 1 fan, üste 2 fan veya sıvı soğutma takabiliyorum. Üstte mesh ızgara var, önde yok. Almam gerekebilir. Mesh ızgarası da olsa tadından yenmezmiş.

Önüde mesh diye biliyorum sadece filtresi yok.

Bu fiyat bandinda en iyisi bu.

Şu anlık öyle görünüyor, 792 TL'ye Gungnir 110r denk getirmiştim. Sonra bu ay ödemede sıkışırım diye iptal ettim şu an 1000 TL civarı olmuş mecburen bu kasayı düşünmeye başladım.

@BerkayZ87 100R'de anakarta giden kablo var. Yani çoklayıcı gibi kullanılabilir.

Şahsen ben P360A drgb bulmaya çalışırdım mesh ya da indirim ile td 500'ü 800 civarına alırdım.

Td 500 en son İtopya'da 902 TL'ye düşmüştü, bilmiyorum ama bir kasaya göre 900 1000 TL bana göre fazla geliyor.

Bütçe arttırıp alınabilir. Çok güzel bir kasa bence, önde 3 adet RGB fan arkada 1 adet normal fan var.

110M serisi önceden düşünüyordum, ama kasa üzerinde RGB renk değiştirme tuşu aktif değilmiş öndeki fanlar otomatik kafasına göre çalışıyormuş anakartımda RGB desteği olsa alırdım Gungnir'de 110r düşünüyorum ama fiyatları da ortada 900-1000 TL arası.

Auto RGB kendi kendine yanıyor.

MAG Forge serisi kasa alırsan tuş ile kontrol edebilirsin, anakart desteksiz ise 101m al geç.

Bende bu yüzden düşünüyorum 101 m yi ama 110M de çok güzel bir kasa hava akışı daha iyidir sanırım 101mden, ARGB RGB Auto RGB terimlerine biraz yabancıyım ben kusura bakma dostum sormadan yapamıyorum :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı