MSI MAG Z390M MORTAR Anakartın En Son Güncel BIOS Sürümü Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Electra

Centipat
Merhaba;

MSI MAG Z390M MORTAR anakart’ına sahibim ve güncel BIOS sürümünü internet üzerinden araştırmama rağmen bir türlü bulamadım.

Bu anakart’ın en son güncel BIOS sürümü nedir? Bilgisi olanlardan rica ediyorum.

Ek; Alttaki resim anakartım da şu anki kullanmış olduğum E7C00IMS. 120 versiyonlu 17.01.2019 tarihli BIOS sürümünü göstermektedir.

86zqW7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığım linkten yayınlanan en güncel BIOS sürümünüzü görebilirsiniz. Linkteki en güncel BIOS versiyon numarası "7C00v14" olarak geçiyor.

Evet bu sayfaya daha önceden girmiştim fakat sonunda C00v14 yazdığı için ve benim şu anda kullandığım eski sürümü geçmiş güncellemelerde göremediğim için biraz kararsızım bunun olup olmaması konusunda.

Benim bios’ın sonu IMS.120 şeklinde bitiyor bu sayfadakilerin hepsi v14-13 şeklinde gidiyor, yanlış bir bölüm olmasın? Kararsızım..

Anakartınızın kodu MS-7C00, MSI BIOS destek sitesinde BIOS adlarında bu kodu göreceksiniz. E7C00IMS.120 demek, MS-7C00 kodlu Intel anakart için v12 sürümü olan BIOS anlamına geliyor. "I"MS, Intel olduğunu gösteriyor. Eğer "A"MS yazsa idi bunun AMD işlemci destekli bir anakart olduğunu anlayacaktık.
(Oradaki "MS" ise "mass production"un kısaltması olabilir.)

Noktadan sonraki sayılar ise hangi versiyonu kullandığınızı belirtiyor. İnternet sitesindeki v12 sürümü ".120" olarak geçiyor. V13 sürümünü kurarsanız eğer ".130" haline gelecek.

Özet: Ortada herhangi bir sorun yok, internet sitesinden en güncel BIOS sürümünü indirip anakartınızı güncelleyiniz.

Gerekli cevap alınmıştır! Benim gibi sorusu olan arkadaşlar için @Plyra adlı kullanıcının yapmış olduğu açıklamayı detaylı okuyarak konuya cevap bulabilir, en son güncelleştirmeyi de ilk iki arkadaşın (@IBO. ve @MuhammedAli0394) verdiği linklere tıklayarak ulaşabilirler.

Teşekkürler, konu kilit.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı