MSI MAG Z490 Tomahawk MOSFET'ler için Termal Pad önerisi

Emre_8K

Decapat
Başlıktaki gibi anakartım MAG Z490 Tomahawk ve i5 10600KF işlemcim var. Ufak frekans yükseltmek istediğimde anakart üstündeki MOSFET'lerin fazladan ısındığını fark ettim ve metal blok altında termal pad bulamadım.

Kısacası MOSFET'ler için uygun ısı iletim değerlerine sahip önerebileceğiniz pad varsa bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Bence yanlış yere bakıyorsun. MOSFET'leri soğutmak için orada ped olmalı. O bşlokların amacı bu zaten:D
MOSFET'ten kast ettiğin komponentin fotosunu atar mısın?

Başta bende şaşırdım aslında daha önce sökmedim ya da garanti vs gibi bir olay olmadı
Dedim bende bari pedi kendim alıp yerleştireyim (CPU güç besleme tarafından bahsediyorum IO portlarının tarafında yok yukarı tarafta var ama ne hikmetse ) fotoğrafları atacağım kasayı sökücem şimdi :D

Başta bende şaşırdım aslında daha önce sökmedim ya da garanti vs gibi bir olay olmadı.
Dedim bende bari pedi kendim alıp yerleştireyim (CPU güç besleme tarafından bahsediyorum IO portlarının tarafında yok yukarı tarafta var ama ne hikmetse ) fotoğrafları atacağım kasayı sökeceğim şimdi :D

Eğer üstünde soğutucu blok yoksa hiç kurcalama bence. Sadece soğutucu blok olan kısımlardaki termal pedleri ısı transferi yüksek bir pedle yenileyebilirsin fakat biraz fiyatları tuzlu oluyor.

Bence yanlış yere bakıyorsun. MOSFET'leri soğutmak için orada ped olmalı. O bşlokların amacı bu zaten:D
MOSFET'ten kast ettiğin komponentin fotosunu atar mısın?

20210512_132149.jpg

20210512_133407.jpg

20210512_133415.jpg

MOSFET'ler derken o arkadaki siyah entegrelerden bahsediyorum ama bir tarafta var (3. görsel ) bir tarafta (1. görsel) yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı