MSi MAG241C 6.4ms MPRT değeri normal midir?

Ben de o düşünceyle bu konuyu açmıştım, acaba ghosting mi yapıyor ben fark etmiyorum diyerekten çünkü normal olmayan bir durum gibi geliyor bana. Bu monitörü almadan önce de 35-40FPS civarı oynardım Assassin's Creed Odyssey'i ve tek sorun FPS drop yapmasıydı, FPS drop sorununu 16GB RAM ile çözdüm fakat şimdi bu başladı.
Ghosting test yapın bunu anlamak için. UFO test ile yapabilirsiniz ya da masaüstünde fareyi gezdirip arkasında iz kalıp kalmadığına bakın.
Eğer ghosting var ise " response time" ile ilgili olan ayarı normal yapıp deneyin. Fast ve ultra gibi ayarlar genelde daha fazla ghosting'e neden oluyor.

Ghosting test yapın bunu anlamak için. UFO test ile yapabilirsiniz ya da masaüstünde fareyi gezdirip arkasında iz kalıp kalmadığına bakın.
Eğer ghosting var ise " response time" ile ilgili olan ayarı normal yapıp deneyin. Fast ve ultra gibi ayarlar genelde daha fazla ghosting'e neden oluyor.

UfoTest'i hiç rahatsız edici gelmedi, kayan resimlerin arkasında iz bıraktığını da görmedim, hissetmedim. Gayet normal geldi gözüme ama yine de Response Time'ı Normal ayarına çektim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı