MSI MAG251RX için ayar tavsiyesi

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
MSI MAG251RX 240 Hz monitöre sahibim. Valorant ve CS oynarken monitör ayar eksikliğinden dolayı öldüğümü biliyorum çünkü monitör ayarı hariç her şeyi yaptım fakat monitör ayarı yapmayı bilmediğim için oyun donuyormuş gibi gözüküyor. Tepki süresini falan ne yapmam lazım. Tek tek yazabilirseniz sevinirim. Ekran kartım GeForce 1660 Super, yani AMD olmadığı için FreeSync ve sıfır gecikme gibi ayarlar yok bu arada.

Monitör ayarı değil, kare atlama testi yapmalısınız.
Belirtilen koşullara göre çekip fotoğraf atarsanız microstuttering hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Ben bunu yapmıştım da birisi diyor 6x6 yap birisi diyor 3x3 yap. Ayarları nr olarak testi başlatmam gerekiyor onuda söylermisiniz?

Ben bunu yapmıştım da birisi diyor 6x6 yap birisi diyor 3x3 yap. Ayarları nr olarak testi başlatmam gerekiyor onuda söylermisiniz?
6x6.

Etiket dua alımı yaparsanız bildirim gelir.

Yani Horizontal Count: ve Vertical Count: değerline kaç yazmam gerekiyor? Ve etiket dua alımı derken neyi kastettiniz anlamadım?
Şöyle bir test yaptım. Gerçi test olduğundan bile şüphem var ama :D

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    155,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    85,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Yani Horizontal Count: ve Vertical Count: değerline kaç yazmam gerekiyor? Ve etiket dua alımı derken neyi kastettiniz anlamadım?
Şöyle bir test yaptım. Gerçi test olduğundan bile şüphem var ama :D
Yanlış yazmışım :/, oto. düzeltme. Etiket veya alıntı atarsanız bildirim gelir.

Öncelikle ekran görüntüsü değil telefonla yukarıda yazan şekilde çekmeniz gerekiyor.
2. hali ile çekebilirsiniz.

Yanlış yazmışım :/, oto. düzeltme. Etiket veya alıntı atarsanız bildirim gelir.

Öncelikle ekran görüntüsü değil telefonla yukarıda yazan şekilde çekmeniz gerekiyor.
2. hali ile çekebilirsiniz.
Tam ekran yapınca yazı falan çıkmıyor ki? Birde ben monitörün kendi ayarlarından ayar tavsiyesi istedim. Bu siteyle işimiz ne ki? Monitörün ms değerini felan soruyorsan 1 mprt olması lazım kendi internet sitesinde herşeyi yazıyor ordan bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• C07E8DB1-DAC7-4EDE-B4D4-90D2945001D4.jpeg
    C07E8DB1-DAC7-4EDE-B4D4-90D2945001D4.jpeg
    206,2 KB · Görüntüleme: 38
  • EC0EE21A-6B5B-43ED-A415-77E06E53BC8C.jpeg
    EC0EE21A-6B5B-43ED-A415-77E06E53BC8C.jpeg
    290 KB · Görüntüleme: 42
Tam ekran yapınca yazı falan çıkmıyor ki? Birde ben monitörün kendi ayarlarından ayar tavsiyesi istedim. Bu siteyle işimiz ne ki? Monitörün ms değerini felan soruyorsan 1 mprt olması lazım kendi internet sitesinde herşeyi yazıyor ordan bakabilirsin.
Bu siteyle işiniz konu başında dediğiniz "oyun donuyormuş gibi" yi test etmek için kullanılır. Eğer microstuttering varsa 2 seçenek var.
1) Monitör diyelim ki 360 Hz ise 359, 358, 357 Hz denenir.
2) DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp kararlı bir sürüm yüklenir.
Fakat siz testi hala doğru yapamadığınız için bir şey demiyor.

Monitör ayarları için bir şey denemez. En doğru ayar oda koşullarına göre yapılan kalibrasyondur. Zaten bu monitör profesyonel kullanıcılara hitap etmediği için siz kendimize göre renk ayarı yapabilirsiniz.
Mesela bu benim testim(boyutu yüksek olduğu için geç yüklenebilir).

Doğru testi nasıl yapacağımın ayrıntısını vermiyorsunuz ki. 3 kere sordum 3 ünde de testi yap gönder diyorsunuz, adım adım ne yapmam gerektiğini yazarsanız testi doğru şekilde yapabilirim. DDU ile silip yükledim işe yaramadı. Monitör ayarlarımda ve internetimde sıkıntı var.

Monitör ayarı değil, kare atlama testi yapmalısınız.
Belirtilen koşullara göre çekip fotoğraf atarsanız microstuttering hakkında fikir sahibi olabiliriz.
Hocam bu test ne işe yarıyor?
Ben 3-4 dakika bekledim hiçbirşey olmadı..
Ağır çekimle telefondan baktım atlayan pixel yoktu.

Geri
Yukarı