MSI MAG251RX vs. BenQ XL2546

Bütçe
4000

valshari

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

240Hz monitör almayı düşünüyorum ve MSI MAG251RX veya BenQ XL2546 arasında karasız kaldım.

Oyun performansı benim için en önemli şey. MSI MAG251RX 1ms (GtG) yazıyor ve IPS panel BenQ XL2546 1ms ve TN panel.

IPS ve TN panel ve 1ms GtG ve normal 1ms arasında fark yaşar mıyım?
1ms GtG'nin bazı yerlerde 5-10 Ms'e eşit olabileceği yazıyor. MSI MAG251RX monitöründeki Black equalizer özelliği çok hoşuma gitti IPS panelinin daha renkli olduğunu da duydum. Bu yüzden MSI almak istiyorum fakat IPS TN panel ve ms farkı kafamı karıştırıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlar için almayı düşünüyosun? Hikaye tabanlı oyunlar için alacaksan IPS panel, CS:GO, Valorant gibi FPS oyunları için almayı düşünüyorsan kesinlikle XL2546. XL2546 çok ayrı bir monitör. IPS ile TN panel arasında bazı farklar mevcut. IPS ekran genel olarak renk kalitesine önem verip, performans odaklı olmaz. TN panel ise renk kalitesine önem vermeyip, direkt olarak gecikme değerini en düşük değerde tutup, performansa abanır. IPS ve VA panellerdeki 1 MS olayı TN panele göre yavaş kalıyolar. TN panelin tepkime süresi bu panellere göre çok daha farklı. Kısacası e-spor oyunları için düşünüyorsan XL2546, hikaye tabanlı oyunlar için istiyorsan IPS panel.

Geri
Yukarı