MSI Modern 15 A11SBL-444XTR alınır mı?

Bütçe
8000

Zodiac7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

İş için taşınabilir bir bilgisayar arayışındayım. Office programları, teams, Zoom uygulamalarını kullanacağım. Az da olsa oyun oynarım. CS:GO, age of gibi. 7425 TL'ye bu bilgisayarı almak mantıklı mıdır? Daha sonra RAM artışı yapılabiliyor galiba. Araştırdığımda eksiğinin Thunderbolt desteği ve Type-C girişinin olmaması olarak gördüm. Tavsiye edebileceğiniz başka modelleri var mıdır? Benzer fiyatlara Lenovo'nun modellerini mi tercih etmeliyim? Lenovo ThinkBook serilerinde Type-C ve Thunderbolt bulunuyormuş. Açıkçası bunlar lazım olur mu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Thunderbolt girişinin bu seviyede çok elzem olduğunu düşünmüyorum ancak ben Type-C girişini çok kullanıyorum. Lenovo Thinbook 15 G2 modelinin iki Type-C girişinden birisi Thunderbolt 4, diğeri standart giriş. İkisi de DP destekliyor. Ben olsam Thinbook G2 alırdım. Kasası ve malzemesi de gayet kaliteli. MSI'dan aşağı kalır yanı yok.

Teşekkürler fikirlerinizi paylaştığınız için.

Yeni telefonlarda type c olması büyük problem oluşturucak gibi. Type a'dan type c'ye dönüşüm imkanı var mıdır? Sizce bu konuda sorun olur mu? @Görkem Say

Thinkpad veya thinkbook arasında çok fark var mıdır? Ben ekran kartı olmasını önemsemiştim. Olmaması bir fark oluşturur mu? Amd ile intel işlemci arasında çoklu çekirdek testlerinde amd daha üstün. Bu durum kullanım olarak fark oluşturur mu? @356280

Panel olarak thinkbook veya thinkpadlerin paneli daha mı iyidir? Tam karşılaştırma videosu bulamadım. @B 52 Stratofortress

Eşim aceleci davranıp arkadaşlarının daha uzun kullanırsın tavsiyesi ile siparişi vermiş. Sizce siparişimi iptal edip bunlardan birine mi değiştirmemi tavsiye edersiniz yoksa msi siparişi gelsin mi? Msi fiyatı tekrardan yükseldiği için direkt olarak iptal etmeye çekindim. En uzun kullanım ömrü hangisinde olur?

Ekran kartsız thinkbook gen 2

Ekran kartlı thinkbook gen 2

Ekran kartsız Thinkpad gen 3

Teşekkürler fikirlerinizi paylaştığınız için.

Yeni telefonlarda type c olması büyük problem oluşturucak gibi. Type a'dan type c'ye dönüşüm imkanı var mıdır? Sizce bu konuda sorun olur mu? @Görkem Say

Thinkpad veya thinkbook arasında çok fark var mıdır? Ben ekran kartı olmasını önemsemiştim. Olmaması bir fark oluşturur mu? Amd ile intel işlemci arasında çoklu çekirdek testlerinde amd daha üstün. Bu durum kullanım olarak fark oluşturur mu? @356280

Panel olarak thinkbook veya thinkpadlerin paneli daha mı iyidir? Tam karşılaştırma videosu bulamadım. @B 52 Stratofortress

Eşim aceleci davranıp arkadaşlarının daha uzun kullanırsın tavsiyesi ile siparişi vermiş. Sizce siparişimi iptal edip bunlardan birine mi değiştirmemi tavsiye edersiniz yoksa msi siparişi gelsin mi? Msi fiyatı tekrardan yükseldiği için direkt olarak iptal etmeye çekindim. En uzun kullanım ömrü hangisinde olur?

Ryzen 5700U, kendi sikletinde çok iyi bir işlemci. i5-1135G7'den daha iyi bana kalırsa ama MX 450 olması oyunlar için bir avantaj. İkisinin de kasası ve ekranı iyi. Ancak attığınız modeli almam. Bence pahalı. Şu modelde 1 adet daha boş yuva var. Bir 8GB daha ekler, 16GB modele göre daha ucuza getirmiş olurum.

Bu cihazda kullanılan panel: LG LP156WFC-SPMA (LGD064C).
%46 NTSC ≈ %65 sRGB değerine sahip IPS bir panel.

Bu cihazda kullanılan panel: LG LP156WFC-SPD1 (LGD0563).
%45 NTSC ≈ %64 sRGB değerine sahip IPS bir panel.

Her ikisi için geçerli, renk doğruluğu giriş seviyesi ama grafik işleri yapmayacaksanız çok bir önemi yok. Parlaklık seviyesi ise her ikisinde de (6485K) yeterli.

Bu cihazlarda da kullanılan panel: AUO B156HAN02.1.
%46 NTSC ≈ %65 sRGB değerine sahip AHVA bir panel. AHVA, bir çeşit IPS paneldir; aslında, bir takım isim hakkı meselesinden dolayı bu adı almıştır ama IPS paneller kadar iyi değildir. Yine aynı şekilde renk doğruluğu giriş seviyesi ama grafik işleri yapmayacaksanız çok bir önemi yok. Parlaklık seviyesi ise (6485K) yeterli.

Ayrıca şunu belirtmem gerek, genel olarak hepsinin parlaklık seviyesi kağıt üzerinde yeterli olsa da, gerçek dünyada her zaman kağıt üzerindeki gibi olmuyor.

Teşekkür ederim tekrar.

@Görkem Say dediğiniz gibi daha hesaplı oluyor.

@B 52 Stratofortress Yorumunuz için biraz cahil kaldım. Gen2 ve ThinkBook'taki panel daha iyi gibi ama ben farkı anlayamam diye anladım. Yorumum doğru mudur? Kusura bakmayın çok hakim olmadığım bir konu.

Değerli vakitlerinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Type c uyumlu telefonu (iphone 11) bilgisayara yedeklerken sorun yaşar mıyım? Soruyu tekrarlıyor gibi oluyorum ama lütfen bilgisizliğimi mazur görün. Şimdi siparişimi iptal edip @Görkem Say 'ın önerdiğini almam daha mı isabetli bir karar olur?

@B 52 Stratofortress Yorumunuz için biraz cahil kaldım. Gen2 ve ThinkBook'taki panel daha iyi gibi ama ben farkı anlayamam diye anladım. Yorumum doğru mudur?
Evet, doğru anlamışsınız.

Kusura bakmayın çok hakim olmadığım bir konu.
Estağfurullah.

Değerli vakitlerinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Type-c uyumlu telefonu (iphone 11) bilgisayara yedeklerken sorun yaşar mıyım?
Rica ederim. Sorun olacağını sanmam ama bir Apple bilgisayara yedeklemek kadar da rahat olmaz galiba, bu konuda herhangi bir deneyimim yok.

Şimdi siparişimi iptal edip @Görkem Say 'ın önerdiğini almam daha mı isabetli bir karar olur?

Siz bilirsiniz ama ben değiştirmek için bir neden göremedim, MSI modelinde MX450 harici grafik kartı var; her şekilde bu cihazdaki dahili Intel grafik kartından çok daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı