MSI MPG B550 GAMING PLUS ve R3 2200G uyumu

jarvisit

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar,

Çok ucuza bir tane MSI MPG B550 Gaming Plus anakart buldum ancak işlemcimle uyumunu teyit edemedim. MSI ve AMD'nin sitesinde uyumlu değil diyor ancak bazı kişiler çalıştığını yazmış.

Eğer bu anakart uyumlu değilse MSI B450 Tomahawk Max nasıl olur?

KS
jarvisit

jarvisit

Hectopat
Yer
İstanbul
Calisiyor, asagiya kaynak niteleginde video birakiyorum. Garanti olsun diyorsan B450 Tomahawk da alabilirsin seni uzmez.

Videoyu izledim şimdi teşekkürler, bende HyperX 3200 MHz DDR4 bellek var 2x8 GB olarak, videoda frekansın 2933'te gördüğünü söylemiş, kullandığı bellekler 3000 MHz'imiş. Belleklerden 3200 MHz alamama gibi bir soru olmaz herhalde. APU'nun performansı çift kanalda bir başka çünkü.

yener999

Terapat
Moderatör
Yer
Kocaeli
Dediğiniz gibi sitesinde uyumlu olmadığı belirtiliyor. Çalıştırabilenler var. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Bırakılan videoya da bakabilirsiniz. RAM frekansı için sorun olacağını zannetmiyorum. XMP açabilirsiniz.

YunuzOZ

Centipat
Merhabalar,

Çok ucuza bir tane MSI MPG B550 Gaming Plus anakart buldum ancak işlemcimle uyumunu teyit edemedim. MSI ve AMD'nin sitesinde uyumlu değil diyor ancak bazı kişiler çalıştığını yazmış.

Uyumlu değil ama çalışmayacak diye bir şey yok.

Mai Sakurajima

Centipat
Cezalı
Makaleler
1
Yer
Ankara/Konya
Videoyu izledim şimdi teşekkürler, bende HyperX 3200 MHz DDR4 bellek var 2x8 GB olarak, videoda frekansın 2933'te gördüğünü söylemiş, kullandığı bellekler 3000 MHz'imiş. Belleklerden 3200 MHz alamama gibi bir soru olmaz herhalde. APU'nun performansı çift kanalda bir başka çünkü.

XMP acip onu halledersin zor bir sey degil, ama Yener hocaminda dedigi gibi calismama ihtimali de olabilir. Benzer bir konuda bu video paylasilip uyumlu olacagi belirtilmis ve bende onu baz alarak yazdim.

Smh.

Femtopat
Merhabalar,

Merhabalar; b550 ile 3200g çalıştımı çalıştıysa biosunuz güncelmi ilk bios versiyonuylamı kullanıyorsunuz bilgi verebilirmisiniz lütfen ?

Smh.

Femtopat
Teşekkür ederim anakartım gelsinde artık detayları yazarım 3400g ile deneme yapıcam bakalım
Arkadaşlar 3400g B550-E de çalışmadı maalesef. Fakat hepsiburada da bir satıcıdan almıştım 2. el kart göndermiş sanırım takılıp sökülen bir kart olduğu için biosu günceldir diye tahmin ediyorum ondan dolayı çalışmamış olabilir. İadesini yapıp. Asus Tuf Gaming x570-Pro Wifi aldım şuan bilginize.

Son düzenleme:
Yukarı