MSI OC GENİE ile OC Yapamıyorum

Oguzhan1967

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tek tuşla oc genie yapamıyorum. Oc genie tuşuna basınca sistem yeniden başlıyor ve hata ekranı gibi bir şey çıkıyor. Bu ekran da f1 ve f2'ye basabiliyorum ve beni yine bios ekranına gönderiyor. Aktif etmiş olduğum oc genie kapatıyor. Bu sorun daha önceden yoktu. Technopat'ın bios güncelleme videosunu izleyerek bios'u güncelledikten sonra oluştu. Bios'u yanlış güncellediğimi düşünmüyorum. Bu konuda kesin fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey ana kartım MSI Z 97 PC MATE işlemcim i5 4590 bu konuyu az önce açtım ama çözümü de üstüne geldi bi deneme yaptım oldu . Sorun şuymuş.Ben 4 kinqston hyper x 1600 ram kullanıyordum.Geçenlerde kit 4x4 Croshair Vengeance 1600 mhz ram taktım.Toplam da 12 gb oldu ramler.Az önce Kinstonu çıkarttım ve oc yi öyle denedim.Ve bir sorun olmadan oc işlemi gerçekleşti.Ramlar aynı frekans ta olmasına rağmen oc de çakışıyor muş .Bu konu çözümüne ulaşmıştır.İlginize teşekkür ederim.
Siz den başka bir konuda yardım istiyorum o konuyu az önce monitörler kısmına açtım inceleyip ilgilenirseniz sevinirim.

Recep bey ana kartım MSI Z 97 PC MATE işlemcim i5 4590 bu konuyu az önce açtım ama çözümü de üstüne geldi bi deneme yaptım oldu . Sorun şuymuş.Ben 4 kinqston hyper x 1600 ram kullanıyordum.Geçenlerde kit 4x4 Croshair Vengeance 1600 mhz ram taktım.Toplam da 12 gb oldu ramler.Az önce Kinstonu çıkarttım ve oc yi öyle denedim.Ve bir sorun olmadan oc işlemi gerçekleşti.Ramlar aynı frekans ta olmasına rağmen oc de çakışıyor muş .Bu konu çözümüne ulaşmıştır.İlginize teşekkür ederim.
Siz den başka bir konuda yardım istiyorum o konuyu az önce monitörler kısmına açtım inceleyip ilgilenirseniz sevinirim.
Abi işlemcinin sonunda K yok i5 4590K olsaydı yapabilirdin

Yeni konular

Geri
Yukarı