MSI OPTIX AG32CQ vs AOC Cq32g1 vs Samsung LC27HG70QQMXUF

methous

Centipat
Merhabalar. Yeni sistem topladım kendime ve eksik olarak monitörüm kaldı sadece. 32" ve 27" ikisi de 2k olmak üzere şu an araştırmamı yapıyorum. 5 inç farkı beni 32" almaya itiyor fakat bazıları da diyor ki 32"de rahat edemezsin pixelleri sayarsın vs. Bilgisayarı daha çok oyun ve yayın üzerine kullanıyorum. Diğer vakitlerimde de dizi ve film izliyorum. Bütçem maximum 3000₺, aşağıya araştırdığım ve fiyat bakımından birbirine benzeyen monitörler atacağım hangisini almalıyım veya sizin bildiğiniz başka çeşitler varsa onları da söyleyebilirsiniz.

MSI OPTIX AG32CQ 32" 144HZ 1MS 2K
AOC CQ32G1 32" 144HZ 1MS 2K
SAMSUNG LC27HG 27" 144HZ 1MS 2K HDR

Son düzenleyen: Moderatör:
İncelemelerine, videolarına ve yabancı sitelerdeki yorumlarına bakarak karar verebilirsiniz. Film ağırlıklı kullanım için 32, oyun ağırlıklı kullanım için 27 inç daha uygun seçim olur doğal olarak.

Teknoloji bakımından Samsung çok daha ileride. Gerek 10bit (+frc) gerek HDR600 ile inanılmaz bir renk kalitesi sunuyor. Günümüzde yeni çıkan çoğu oyun HDR opsiyonu ile karşımıza çıkıyor , ileride tüm oyunlar da görücez. Menü arayüzü çok iyi , FPS, RTS, RPG veya AOS olsun herhangi bir oyun türü için anında siyah gamma düzeylerini, kontrast oranlarını, netliği ve renk değerleri ayarlarını optimize edebiliyorsun. Ozellikle sinema modunda kontrast ve renk kalitesi arşa çıkıyor . Black equalizer çok iyi çalışıyor , g-sync de gayet iyi. Ekranin 32inch lik versiyonunu kullanmaktayım , yaklaşık 4 aydır. Inanılmaz mutluyum hiçbir şekilde pişman olmadım. Masam büyük olduğu için 32inch'lik versiyonunu aldım. Fransa'da 32" ile 27" arasında neredeyse fiyat farkı yoktu o yüzden 32" liği aldım. Turkiye'deki gibi 27" ile arasında 1500 tl fark olsaydı hiç düşünmeden 27" liği alırdım. Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiriyorsan ve fps oyunlarını profesyonel seviyede oynamıyorsan Samsung'u al ve keyfine bak. Ama illede 32" diyorsan seçeneğin yok LG yi al geç bu fiyata.

SAMSUNG LC27HG modelini hepsiburada üzerinden 2698tl'ye satın aldım ayrıca 150tl world puan geldi daha da ucuza denk geldi teşekkürler yorumlarınız için

Teknoloji bakımından Samsung çok daha ileride. Gerek 10bit (+frc) gerek HDR600 ile inanılmaz bir renk kalitesi sunuyor. Günümüzde yeni çıkan çoğu oyun HDR opsiyonu ile karşımıza çıkıyor , ileride tüm oyunlar da görücez. Menü arayüzü çok iyi , FPS, RTS, RPG veya AOS olsun herhangi bir oyun türü için anında siyah gamma düzeylerini, kontrast oranlarını, netliği ve renk değerleri ayarlarını optimize edebiliyorsun. Ozellikle sinema modunda kontrast ve renk kalitesi arşa çıkıyor . Black equalizer çok iyi çalışıyor , g-sync de gayet iyi. Ekranin 32inch lik versiyonunu kullanmaktayım , yaklaşık 4 aydır. Inanılmaz mutluyum hiçbir şekilde pişman olmadım. Masam büyük olduğu için 32inch'lik versiyonunu aldım. Fransa'da 32" ile 27" arasında neredeyse fiyat farkı yoktu o yüzden 32" liği aldım. Turkiye'deki gibi 27" ile arasında 1500 tl fark olsaydı hiç düşünmeden 27" liği alırdım. Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiriyorsan ve fps oyunlarını profesyonel seviyede oynamıyorsan Samsung'u al ve keyfine bak. Ama illede 32" diyorsan seçeneğin yok LG yi al geç bu fiyata.
Merhaba hocam iyi bayramlar herkese,
konuyu hortlatmak gibi olmayacak diye düşünüyorum zira bu tür seçimler arasından kalanlar mutlaka karşılaştırma arayacaklardır. Ben de bu monitör ile Asus Tuf VG27WQ arasında kaldım. İkisi de QHD, 27", VA panel. Samsung 350tl daha ucuz, 144hz 1,5 milyar renk, daha yüksek parlaklık ve hdr 600 sunuyor ayrıca ergonomik açıdan daha çok özellğe sahip(pivot var, yükseklik ayarı daha fazla vs.). Asus'un ise tepki süresi daha iyi(1-2ms vs 4-5 ms), 165hz, 16,7 milyon renk, hdr 400 ve dolayısıyla daha az parlaklık sunuyor. Buraya kadar kesinlikle samsung daha iyi gibi duruyor ancak şu kısım beni kararsız bırakıyor; samsung 1800R lik curve ile asus a göre (1500R) daha az eğimli bir ekrana sahip. Ben eğimli ekran konusunda ısrarcıyım ve 1800R de yeter diye düşünmüştüm ama artık emin değilim :). Zira önceki 24" mönitörüm 1500R idi ve hem eğim hem he ekran boyutu bana fazla gelmedi (yani daha fazlasını istedim). 1800R ve 27" olunca, uzakdan film veya split screen oyunlar oynanıldığı zaman ekran görüşünde veya kalitede farklılıkların daha az olacağını düşündüm ama yine de zamanımın %65-75'inde ekrana 80 cm uzaklıkta oturacağım için 27" lik nispeten büyük bir mönitörde bahsettiğim nispeten az olan eğimin(1800R), aradığım zevk ve rahatlığı vermeyeceğinden endişeliyim. Ya samsung çok daha geniş gelirse? Ya asus monitörün renkleri de samnsungtan çok aşağı kalır değil ise? Ya samsung un bu teorideki renk avantajı pratikte başka sorunlara yol açıyorsa(daha yükse tepki süresi input lag gibi). Profesyonel olarak olmasada FPS ve MP oyunlar oynarım ve monitörün bana destek olmasını isterim açıkçası. HDR400 çok değersiz diye lanse ediliyor ama hdr 600 de çok ahım şahım değil. Bu özellikler için ve arama kriterleri için fikir beyan etmek isteyen olursa çok makbule geçer. Benzer veya farklı kaygılarını dile getirebilirseniz başta ben ve başkaları için faydalı bilgiler ortaya çıkacaktır.
Çok teşekkürler.

Samsung LC27hg modelini Hepsiburada üzerinden 2698TL'ye satın aldım ayrıca 150TL world puan geldi daha da ucuza denk geldi teşekkürler yorumlarınız için.

Bende monitör alacağım fakat kararsız kaldım. Bu monitörü seçtim bende ama sitelerde olumsuz yorumlarını gördüm sende tecrübelerini paylaşır mısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı