MSI Optix G241 alınır mı?

Benim monitörüm de dün geldi. Renkler dediğiniz gibi çok güzel. 144Hz akıcılığı bir başka oluyormuş cidden. Genel olarak tavsiye ederim monitörü. Bende sadece 1 adet ölü pixel çıktı fakat ekranın üst tarafında olduğundan yerini bildiğim halde ilk bakışta bulamıyorum. Bu yüzden garanti, değişim falan uğraşmadan böyle kullanacağım.

Not: Sol taraftaki yeni G241 monitörüm. Sağ taraftaki eski va panel monitörüm.

Not2: HDMI ile kullanıyorum 144Hz'de.

Dosya Ekleri

• IMG_20201020_200338.jpg
    IMG_20201020_200338.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 155
  • IMG_20201020_200322.jpg
    IMG_20201020_200322.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 154
  • IMG_20201020_200257.jpg
    IMG_20201020_200257.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 147
Benim monitörüm de dün geldi. Renkler dediğiniz gibi çok güzel. 144Hz akıcılığı bir başka oluyormuş cidden. Genel olarak tavsiye ederim monitörü. Bende sadece 1 adet ölü pixel çıktı fakat ekranın üst tarafında olduğundan yerini bildiğim halde ilk bakışta bulamıyorum. Bu yüzden garanti, değişim falan uğraşmadan böyle kullanacağım.

Not: Sol taraftaki yeni G241 monitörüm. Sağ taraftaki eski va panel monitörüm.

Not2: HDMI ile kullanıyorum 144Hz'de.
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Oyunda test etme fırsatınız oldu mu? Ve nereden aldınız ?

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Oyunda test etme fırsatınız oldu mu? Ve nereden aldınız?

Çok teşekkür ederim. İtopya üzerinden aldım. Battlefield 3 - 4 ve CS:GO üzerinde test ettim. Öncelikle oyun performansım arttı diyebilirim 144Hz çok farklı bir şeymiş. Sanki YouTube'da 60FPS oyun videosu izlermiş gibi oyun oynuyorum. Bilirsiniz YouTube'daki videolar normal oynamaya göre daha akıcı gibi gelir.

Çok teşekkür ederim. İtopya üzerinden aldım. Battlefield 3 - 4 ve CS:GO üzerinde test ettim. Öncelikle oyun performansım arttı diyebilirim 144Hz çok farklı bir şeymiş. Sanki YouTube'da 60FPS oyun videosu izlermiş gibi oyun oynuyorum. Bilirsiniz YouTube'daki videolar normal oynamaya göre daha akıcı gibi gelir.
Bu paneli kullanan başka bir monitörde Youtube'da sorun vardı. Sorun şu 1080p bile izlese 480p gibi kötü bir görüntü varmış ama oyunlarda böyle bir sorun yokmuş. Siz monitörünün ile Youtube' da video izlediniz mi? Ve son olarak şunu da sormak istiyorum monitörün boyunun ayarlanamaması sorun oluyor mu?

@Okan17 selamlar okan. Monitörüm geldi, kurulumunu yaptım. Monitörden çok memnun kaldım fakat HDMI bağlantısı ile 120 Hz alabildim o işi bir türlü çözemedim. Parlaklık olarak biraz fazla parlak geldiğinden ayarlarını değiştirdim ama genel manada çok güzel bir monitör. IPS farkı var tabii ki. Valorant oynadım akşam ghosting yaşamadım. Bugün Elder Scrolls Online'de deneyeceğim bakalım. :)

Eyvallaj hocam ghosting yoksa guzel benim de bugun gelecek 😀
Çok teşekkür ederim. İtopya üzerinden aldım. Battlefield 3 - 4 ve CS:GO üzerinde test ettim. Öncelikle oyun performansım arttı diyebilirim 144Hz çok farklı bir şey miş. Sanki YouTube'da 60FPS oyun videosu izler miş gibi oyun oynuyorum. Bilirsiniz YouTube'daki videolar normal oynamaya göre daha akıcı gibi gelir.

DP ile HDMI arasi goruntu kalitesi oluyor mu ben HDMI ile 144 aliyorum.

Son düzenleme:
Bu paneli kullanan başka bir monitörde YouTube'da sorun vardı. Sorun şu 1080P bile izlese 480P gibi kötü bir görüntü varmış ama oyunlarda böyle bir sorun yokmuş. Siz monitörünün ile YouTube'da video izlediniz mi? Ve son olarak şunu da sormak istiyorum monitörün boyunun ayarlanamaması sorun oluyor mu?

Heyecandan oyun dışında bir şey denemedim. Denememi istediğiniz herhangi bir video varsa akşam test edebilirim. Monitörün boyu ayarlanabilse güzel olurmuş fakat ben bu haliyle bir sıkıntı yaşamadım. Biraz da masa ve oturuş pozisyonuna bağlı. Attığım resimde de görüleceği üzere eski monitörümden az bir şey daha yüksek. En kötü yukarıda kalırsa kafasını hafifçe aşağıya eğersiniz.

DP ile HDMI arasi goruntu kalitesi oluyor mu ben HDMI ile 144 aliyorum

DP denemedim fakat görüntü kalitesinde fark olacağını zannetmiyorum. Sadece HDMI'da G-SYNC çalışmıyor ve 144Hz üzeri desteklemiyor diye biliyorum.

Heyecandan oyun dışında bir şey denemedim. Denememi istediğiniz herhangi bir video varsa akşam test edebilirim. Monitörün boyu ayarlanabilse güzel olurmuş fakat ben bu haliyle bir sıkıntı yaşamadım. Biraz da masa ve oturuş pozisyonuna bağlı. Attığım resimde de görüleceği üzere eski monitörümden az bir şey daha yüksek. En kötü yukarıda kalırsa kafasını hafifçe aşağıya eğersiniz.

DP denemedim fakat görüntü kalitesinde fark olacağını zannetmiyorum. Sadece HDMI'da G-Sync çalışmıyor ve 144Hz üzeri desteklemiyor diye biliyorum.

Tamam hocam eyvallah.

DP denemedim fakat görüntü kalitesinde fark olacağını zannetmiyorum. Sadece HDMI'da G-SYNC çalışmıyor ve 144Hz üzeri desteklemiyor diye biliyorum.
Hocam herhangi bir 1080p video ile (1080p çözünürlükte) deneyip videonun linki ve tespitlerinizi yazarsanız memnun olurum. Ayrıca boyunu sormamın sebebi boyumun kısa olması değil yani monitör yüksekse benim için daha iyi. En kötü ihtimal altına bir şey koyarım. Bu arada o sorunundan bahsettiğim monitör AOC 24g2u. Bu monitörde bu sorundan müzdarip çok kişi var. Zaten bildiğim kadarıyla aynı yada benzer paneli kullandıkları için bu monitörde de var mı diye merak ettim. Benim acelem yok ne zaman müsait olursanız o zamanı beklerim yeter ki unutmayın :D .

Hocam herhangi bir 1080P video ile (1080P çözünürlükte) deneyip videonun linki ve tespitlerinizi yazarsanız memnun olurum. Ayrıca boyunu sormamın sebebi boyumun kısa olması değil yani monitör yüksekse benim için daha iyi. En kötü ihtimal altına bir şey koyarım. Bu arada o sorunundan bahsettiğim monitör AOC 24G2U. Bu monitörde bu sorundan müzdarip çok kişi var. Zaten bildiğim kadarıyla aynı ya da benzer paneli kullandıkları için bu monitörde de var mı diye merak ettim. Benim acelem yok ne zaman müsait olursanız o zamanı beklerim yeter ki unutmayın :D .

AOC'la ayni panel yok hocam MSI G241'de panda modelin yeni nesilini kullanmis.

AOC'la ayni panel yok hocam MSI G241'de panda modelin yeni nesilini kullanmis.
O zaman umarım şu saçma sorunu çözmüşlerdir. Sırf şu sorun yüzünden 24g2u almaktan vazgeçtim. Bunda da varsa bundan da vazgeçerim. Çünkü Youtube'dan çok video izliyorum ve görüntü kalitesi benim için önemli. Sizin monitörünüz gelince bu konuda siz de bir iki cümle yazar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı