MSI Optix G241 iyi mi?

Ramazan Ö

Hectopat
Ürün bu, arkadaşlar. 1100'e aldım. Herhangi bir sorunu falan var mıdır? Net açıklama bulamadım, 40 santimetreden küçük müdür? Bu fiyattayken kaçırmak istemediğim ve ürün az kaldığı için alıp geçtim :D

Alternatif olarak düşündüğüm monitör:
İşlemci olarak 4300GE alacağım büyük ihtimalle.

1300 TL fiyata İtopya' da 144 Hz TN panel buldum. İşinize yarar mı?
TN panelin ne gibi eksileri var hocam? Forumda hep "TN alınmaz." lafını duyuyorum ama monitörler hakkında pek de fikrim olmadığı için sebebini anlayamıyorum :D
Bende bir tane ölü piksel var başka bir sorun yaşamadım ama dediğim gibi modeli farklıymış sizin aldığınız ile.
Sizinkinin modeli ne hocam?

TN panelin ne gibi eksileri var hocam? Forumda hep "TN alınmaz." lafını duyuyorum ama monitörler hakkında pek de fikrim olmadığı için sebebini anlayamıyorum :D
İnanır mısın 10 tane monitör değiştirmişimdir ( 144 Hz üstü vs. ) ama bir tane TN panel kullanmadım. Bugün monitör buldum ikinci el almayı düşündüm TN panel alınmaz dendi. Bende sebebini bilmiyorum.

TN alınır, alınmaz değil. Ama yapacağınız işe göre şekillense bu daha iyi olur. Oyun için TN paneller bir tık daha iyi, IPS panellerin renk doğruluğu ve canlılığı daha iyi olduğu için video/film izlemek ve tasarım yapmak için daha iyi, IPS'in bir da görüş açısı daha geniş oluyor sağdan soldan baktığınızda renkler daha geç açılarda bozuluyor. VA da bu ikisinin arasında bir panel türü denebilir.

Geri
Yukarı