MSI Optix G241V Uyku Modundan Geç Uyanması

Tegwen

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Merhaba,

Arkadaşlar MSI Optix G241V marka monitöre sahibim. Ekran uyku moduna geçtikten sonra fareyi hareket ettirince 3 veya 4 saniye ekrana görüntü gelmesini bekliyorum. Bazen de ekranımı uyku modundan çıkartamıyorum fareyi hareket ettirince HDMI sinyali yok diyor. (Donanımsal olarak bir sorunumun bulunduğunu düşünmüyorum)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MAG241CV kullanıyorum. Uyku modundan çıkarken anında görüntü gelmiyor ekrana evet.
Bende 15 dk sonra uyku moduna geç modu açık. Uyku moduna geçerken önce HDMI sinyal yok diyor sonra kapanıyor ekran. Ben bunun bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ya da Optix serisi sorunlu olabilir bilemedim.

MAG241CV kullanıyorum. Uyku modundan çıkarken anında görüntü gelmiyor ekrana evet.
Bende 15 dk sonra uyku moduna geç modu açık. Uyku moduna geçerken önce HDMI sinyal yok diyor sonra kapanıyor ekran. Ben bunun bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ya da Optix serisi sorunlu olabilir bilemedim.

Hocam acaba ekranı uyandırırken arada HDMI sinyal yok yazıyor mu?

Hocam bir arızaya çözüm olsun diye uyku modunu elle açıp kapatmayı devre dışı bırakmışım fakat yeniden başlattım. Yeniden başlatınca olan tam olarak şu; önce PC kapanıyor sonra ekran gidiyor 5 6 sn sonra ekran geliyor(Gigabyte vs yazıyor) sonra tekrar ekran gidiyor 3 sn falan daha sonra ekran geliyor (Windows şifre sorma kısmı)
Yani ekran sürekli gidip geliyor :D

Ama PC'ye dokunmadığım zaman 15 dk falan otomatik uyku moduna geçiyor onda da uykuya geçerken HDMI sinyal yok yazıyor

Son düzenleme:
Hocam o monitöründe siyah ayarlayıcısı sorunlu mu?
9 çok kara 10 çok parlak yapıyor falan.

Standart ayarlarda kullanıyorum hocam memnunum renklerden çok az ışık sızması var alt çerçevede o kadar. Zaten IPS panel olduğu için siyahlar pek iyi değil parlaklığı iyi veremiyor siyah renkte. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı