MSI Optix G24C4 Ghosting

DeSouzaAlex

Kilopat
Daha fazla  
Ben mi abartıyorum bilmiyorum ama bu monitörde ilk videoda lazer nişangahtaki ghosting normal mi? Bir de ikinci videodaki gibi sık çizgili şeylerde dalgalanma meydana geliyor. Belirli uzaklıktaki merdivenler gibi. PES oynarken de dikkatimi çekiyor bu derece ghosting. Genel olarak memnun kalmadığım monitörün iadesi için @BilgisayarKurdu 'nun yardımlarıyla THH'ye başvurdum. Benzer sorunları yaşayanlar var mı? Şimdiden yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörde Samsung'un VA paneli kullanılıyor. Benim kullandığım IPS panel monitörde bile bu kadar belli değil ghosting aynı oyun içinde.

@DeSouzaAlex selamlar, en baştan beri monitör senin içine pek sinmemişti zaten. Huzursuz isen bir şekilde iade et gitsin.

Videolara gelecek olursak, bence PUBG Lite herhangi bir teste dahil edilemeyecek kadar zayıf grafikleri olan bir oyun. İlk videodaki durum ya oyunla alakalı ya da monitörün kimi ayarları ile ilgili. PUBG oynarken hiç bu türden bir gecikme görmedim. İkinci videodaki kırılmaları minimuma indirmek için, kenar yumuşatma ayarını en üste çekmen lazım. Oyun içinden olan işe yaramaz ise, Nvidia kontrol panelinden oyunu seçerek oradaki kenar yumuşatma ayarlarını en üste çekmeyi deneyebilirsin. Tüm bunlara rağmen de olmayabilir. Sorumlu burada monitör değil oyunun kendisi.

LG 22MK430H kullanıyorum bende de hareketli zamanlarda hareket noktalarında pikseller titriyordu ekran kartı sürücüsünü güncelleyince olmuştu ama görüntü zevki çok kötü oluyordu.Monitörün oyun modunda responsive:faster yerine fast yapınca düzeldi size de monitörün ayarlarını kurcalamanızı öneririm.

Oyundan da kaynaklı olabilir bu arada, Lite versiyonsa bir de, ihtimal dahilinde. Alttakinde yine ghosting aradım ama gözüme çarpan bir şey olmadı.

Ghosting Steam versiyonununda da bu şekilde hocam. Altta kastettiğim silahın üzerindeki çizgiler dalgalanıyor gibi duruyor karıncalanma gibi. Aynısı merdivenlerde de oluyor belirli mesafedeki. Ghostingle bu ayrı şikayetler yani.

Ghosting Steam versiyonununda da bu şekilde hocam. Altta kastettiğim silahın üzerindeki çizgiler dalgalanıyor gibi duruyor karıncalanma gibi. Aynısı merdivenlerde de oluyor belirli mesafedeki. Ghostingle bu ayrı şikayetler yani.
O karıncalanmaların oyunla ilgisi oldugunu düşünüyorum. Keskinleştirme işleriyle ilgili sanırım, o da oyun motoruna bağlıdır bence ama emin değilim.

@DeSouzaAlex selamlar, en baştan beri monitör senin içine pek sinmemişti zaten. Huzursuz isen bir şekilde iade et gitsin.

Videolara gelecek olursak, bence PUBG Lite herhangi bir teste dahil edilemeyecek kadar zayıf grafikleri olan bir oyun. İlk videodaki durum ya oyunla alakalı ya da monitörün kimi ayarları ile ilgili. PUBG oynarken hiç bu türden bir gecikme görmedim. İkinci videodaki kırılmaları minimuma indirmek için, kenar yumuşatma ayarını en üste çekmen lazım. Oyun içinden olan işe yaramaz ise, Nvidia kontrol panelinden oyunu seçerek oradaki köşe yumuşatma ayarlarını en üste çekmeyi deneyebilirsin. Tüm bunlara rağmen de olmayabilir. Sorumlu burada monitör değil oyunun kendisi.

Steam versiyonunda da aynı derece ghosting oluyor hocam örnek vermek için buna girip çektim ben. Alttaki olay ise AMD ekran kartında nasıl çözülür? Kartım AMD. THH ' ye başvurdum iade için hepsiburada geri adım atmadı. Sende de aynı monitör vardı değil mi hocam?
LG 22MK430H kullanıyorum bende de hareketli zamanlarda hareket noktalarında pikseller titriyordu ekran kartı sürücüsünü güncelleyince olmuştu ama görüntü zevki çok kötü oluyordu.Monitörün oyun modunda responsive:faster yerine fast yapınca düzeldi size de monitörün ayarlarını kurcalamanızı öneririm.
Normal hızlı ve en hızlı var benim hızlıda.

Evet aynı monitör var. AMD ekran kartının yazılımının içinde de oyunlar için ayrı ayrı grafik ayarı yapılıyor olması lazım. AMD ekran kartım olmadığı için programına da hakim değilim. Bu arada monitör tepki süresi ''en hızlı'' seçeneğinde nasıl durum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı