MSI Optix G24C4 vs HP 24X

HornlessDonkey

Femtopat
Daha fazla  
MSI G24C4 ve HP 24X monitör arasındayım sizce hangisini tercih etmeliyim? MSI olan kavisli VA panel, flicker Free özelliği var, HP ise düz TN panel, G-Sync compatible özelliği var. Assassin's Creed Valorant gibi oyunlar oynuyorum monitörlerin hangisini tercih etsem benim için daha iyi olur.
Teşekkürler.

HP 24X.

MSI G24C4.

TN Panel kötü renk verir. En doğru renkleri IPS verir ancak bunların arasında olmadığı için TN panelden daha iyi olan VA panel seçin. Pişman olursunuz. Kafanızı çevirdiğiniz veya sandalyede az hareket ettiğiniz anda görüş açısı daralıp renkler griye ve negatif görüntüye doğru kayıyor. Deneyimlediğim için söylüyorum. Son tercih sizin.

Kullanıcı yorumlarını okudum her iki markada da oluşan bazı problemler var onlar önemli değil garanti ile hallederiz önemli olan hangisi daha iyi görüntü, performans verir.
Kağıt üzerinde MSI çok daha başarılı özellikle parlaklık ve renk sayısı konusunda.
TN Panel kötü renk verir. En doğru renkleri IPS verir ancak bunların arasında olmadığı için TN panelden daha iyi olan VA panel seçin. Pişman olursunuz. Kafanızı çevirdiğiniz veya sandalyede az hareket ettiğiniz anda görüş açısı daralıp renkler griye ve negatif görüntüye doğru kayıyor. Deneyimlediğim için söylüyorum. Son tercih sizin.
Dediğiniz gibi bende o yüzden acer modeli önerdim, ikisinden de daha başarılı bir ürün ama sanırım iki monitör arasında seçim yapması gerekiyor.

VA panelin görüntü kalitesi gerçekten TN panele göre daha güzel. 2 monitörü de test ettim Msi de ghosting çok belirgin şekilde oluyordu Hp de ise ghosting sıfır diyebilirim, tercihimi Hp den yana kullandım çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı