MSI Optix G24C6 monitör aynı renkleri farklı tonlarda veriyor

464718

Decipat
Merhabalar benim monitörümde siyah renklerde bazı siyah tonlarında. Mesela iPhone SE bu sitede yerleşik gizlilik bölümünde ve daha çok yerde ekranı kaydırdığımda siyahlık kalıyor. Sadece bu site değil, başka sitelerde de bu oluyor. Yani oyunlarda trailer olur ya arkamızdan çıkarlar sonra kaybolurlar, öyle oluyor. Monitör daha 4 ay önce aldım bazı siyahlarda çok daha fazla görünür oluyor, her siyahta olmuyor.

Model: https://www.hepsiburada.com/msi-opt...d-monitor-p-HBCV000001KOA3?magaza=Hepsiburada

Nasıl bunu çözebilirim?
Galiba moderatörler olayı yanlış anlamış farklı ton değil iz kalıyor sayfayı kaydırırken.

Yaşadığınız sorun Ghosting sorunu, VA panel bir monitörünüz olduğu için normaldir bu. Technopat'ta da hızlıca kaydırıken yazıların biraz üst üste geldiğini fark etmişsinizdir. Ayarlarda MRPT varsa o özelliği arttırmanız ve gecikme süresini extreme yaparsanız azaltabilirsiniz ama tam bir çözümü yok. VA panelin sıkıntısı.

Artı -1 Eksi
Yaşadığınız sorun Ghosting sorunu, VA panel bir monitörünüz olduğu için normaldir bu. Technopat'ta da hızlıca kaydırıken yazıların biraz üst üste geldiğini fark etmişsinizdir. Ayarlarda MRPT varsa o özelliği arttırmanız ve gecikme süresini extreme yaparsanız azaltabilirsiniz ama tam bir çözümü yok. VA panelin sıkıntısı.
Hocam MRPT ayarını nasıl bulacam baya araştırdım bulamadım monitörüde foruma güvenerek aldım :D.

Hocam MRPT ayarını nasıl bulacam baya araştırdım bulamadım monitörüde foruma güvenerek aldım :D.
Response Time'dan seçmeniz gerekiyor diye biliyorum. MPRT modunu pek önermem bu monitörlerde

Response Time'dan seçmeniz gerekiyor diye biliyorum. MPRT modunu pek önermem bu monitörlerde
Ya response time nerede allah aşkına birisi söylesin şu ayarın adam gibi yerini.
Paneli buldum eco modu kapattım birşey olmadı mprt ayarınıda bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı