MSI Optix G273QF nasıldır?

murat_boy93

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ortamdan kaynaklı mıdır bilmiyorum ama bildiğim Elite bir internet kafe var renkler daha yoğun hissiyatı veriyor. Benim monitörün de renkleri yoğun ama kafedeki ışıklandırmadan mı yoksa cidden iyi monitörleri mi var bilmiyorum. Bu arada dediğim kafe elit bir kafe bayağı normal internet kafeler gibi düşünmeyin. Kullandığım monitörün sitesindeki linki bu:
NIT değeri olsun diğer özellikleri olsun sizce üst segment bir monitör diyebilir miyiz?

Evet kaliteli duruyor. sRGB oranı falan gerçekten hoş. NIT değeri daha yüksek monitörleride çok gördüm ama bana 300 Nit rahat yeter. Kontrast oranını %kaç kullanıyorsunuz acaba?

Ortamdan kaynaklı mıdır bilmiyorum ama bildiğim Elite bir internet kafe var renkler daha yoğun hissiyatı veriyor. Benim monitörün de renkleri yoğun ama kafedeki ışıklandırmadan mı yoksa cidden iyi monitörleri mi var bilmiyorum. Bu arada dediğim kafe elit bir kafe bayağı normal internet kafeler gibi düşünmeyin. Kullandığım monitörün sitesindeki linki bu:
NIT değeri olsun diğer özellikleri olsun sizce üst segment bir monitör diyebilir miyiz?
Yanlış hatırlamıyorsam. Eskiden monitörleri çok araştırırdım msi monitör pek önermiyorlardı. Sebebi ise galiba, genellikle msi monitörlerde ölü pixel çıkıyordu ve iade kabul etmiyordu çoğu satıcı.

Evet kaliteli duruyor. sRGB oranı falan gerçekten hoş. Nıt değeri daha yüksek monitörleride çok gördüm ama bana 300 nit rahat yeter. Kontrast oranını %kaç kullanıyorsunuz acaba?

O tarz ayarlarını hiç ellemedim açıkçası. Standart ayarlarında bir tek Hz değerini 165'e çektim kullanıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam. Eskiden monitörleri çok araştırırdım MSI monitör pek önermiyorlardı. Sebebi ise galiba, genellikle MSI monitörlerde ölü pixel çıkıyordu ve iade kabul etmiyordu çoğu satıcı.

Ölü pixel ile hiç karşılaşmadım. Neredeyse 1 yıl oldu. Zaten fiyat olarak da 4K 144 Hz IPS monitörlerden de pahalı bir ürün.

Ölü pixel ile hiç karşılaşmadım. Neredeyse 1 yıl oldu. Zaten fiyat olarak da 4K 144 Hz IPS monitörlerden de pahalı bir ürün.

Doğrudur, ben MSI monitörlerde öyle bir şey vardı diye hatırlıyorum da. Çünkü zamanında bayağı bir monitör araştırıyordum, MSI pek önerilmiyordu. (Benim monitörler hakkında pek bir bilgim yok. Ben marka olarak böyle bir şey hatırlıyordum, neyse ben konuya daha fazla dahil olmayayım.)

O tarz ayarlarını hiç ellemedim açıkçası. Standart ayarlarında bir tek Hz değerini 165'e çektim kullanıyorum.

Kontrast değerini arttır. Görüntü daha güzelleşir. Nvidia denetim masası veya AMD Software ile arttırabilirsin. Kendim monitörü %100 kontrast AMD Softwaredan da %200 Kontrast ile kullanıyorum. Düşük kontrasta göre görüntü çok canlı ve hoş duruyor. Kesinlikle deneyin.

Kontrast değerini arttır. Görüntü daha güzelleşir. NVIDIA Denetim Masası veya AMD software ile arttırabilirsin. Kendim monitörü %100 kontrast AMD softwaredan da %200 kontrast ile kullanıyorum. Düşük kontrasta göre görüntü çok canlı ve hoş duruyor. Kesinlikle deneyin.

NVIDIA RTX3070 Ti kartım var. Ama dediğim gibi ayarları pek kurcalayan biri değilimdir. NVIDIA denedim masasından akşam konstrat arttırırım. Bir de öyle denerim. Olmadı zaten ayarları sıfırlama var.
G-Sync özelliği olduğu için tercih etme sebeplerimden biri bu oldu. Bu özellik pasif mi yoksa ayar yapmam gereken bir olayı var mı?

NVIDIA RTX3070 Ti kartım var. Ama dediğim gibi ayarları pek kurcalayan biri değilimdir. NVIDIA denedim masasından akşam konstrat arttırırım. Bir de öyle denerim. Olmadı zaten ayarları sıfırlama var.
G-Sync özelliği olduğu için tercih etme sebeplerimden biri bu oldu. Bu özellik pasif mi yoksa ayar yapmam gereken bir olayı var mı?
G-Sync özelliğini açmanız yeterli. Kontrast değeriyle kesinlikle bir oynamayı deneyin. Farklı şöyle göstereyim. Sizde daha iyi gözükeceğini anlarsınız.

1657019389587.png

1657019400651.png

Güzel monitör. G-Sync teknolojisini içinde barındırıyor. Ekran değerleri gayet güzel. MSI monitörlerin renklerinin beğenilmediğini duyardım. Fakat takılacak şeyler değiller. Monitörün güzel. Ne kadara almıştınız?

Kasım ayında 2800'e aldım. Şu an 7500 TL bandında. Aldığım siteden söylüyorum fiyatını. Başka sitelerde daha ucuza vardır illaki. Ben İtopya'dan aldım.

G-Sync özelliğini açmanız yeterli. Kontrast değeriyle kesinlikle bir oynamayı deneyin. Farklı şöyle göstereyim. Sizde daha iyi gözükeceğini anlarsınız.

Eki Görüntüle 1441660
Eki Görüntüle 1441661

O özelliği nasıl açıyoruz? Yoksa açık bir şekilde standart ayarlarda duruyor mudur? Konstrat kaç ben de merak ettim bak şimdi. Böyle film filan izlerken beni kaptırsın istiyorum. Zaten kulaklığım da G PRO X ama onun da ayarları istediğim gibi yapamadım. Müzik dinlerken ya ses normal geliyor ya da bass ayarlı açarsam da kulakları kanatıyor resmen bass vuruşu. Paraya kıydık ama film izleme keyfine kavuşamadık :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı