MSI Optix MAG 271cv tepki ayarı

adar33

Centipat
Arkadaşlar, MSI Optix MAG 271cv modelini kullanıyorum. Gaming OSD programından veya kendi ekran menüsünden ayar yapılabiliyor. Bir de telefondan yapılabiliyor. Ayarlara baktığımda "hdcr" diye bir seçenek var. Bir de "hareket bulanıklığı önle" diye bir seçenek var. Ve son olarak "tepki süresi: Normal, hızlı, en hızlı" olarak üçe ayrılıyor en hızlı yaptığımda ekran parlaklığı düşüyor. Bana bunların hepsinin ne anlama geldiğini açıklayabilecek biri var mı özellikle tepki süresi ve hdcr ne anlama geliyor. Normalde monitör 144Hz 1 ms Windows'tan ayarını yaptım 144Hz oldu ama tepki süresi derken 1msden mi bahsediyor. Acaba ve hızlıda 1ms en hızlıda 0,5 ms mi oluyor ya da hızlıda 2-3-4ms en hızlıda 1ms mi oluyor? Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, MSI Optix MAG 271cv modelini kullanıyorum. Gaming OSD programından veya kendi ekran menüsünden ayar yapılabiliyor. Bir de telefondan yapılabiliyor. Ayarlara baktığımda "hdcr" diye bir seçenek var. Bir de "hareket bulanıklığı önle" diye bir seçenek var. Ve son olarak "tepki süresi: Normal, hızlı, en hızlı" olarak üçe ayrılıyor en hızlı yaptığımda ekran parlaklığı düşüyor. Bana bunların hepsinin ne anlama geldiğini açıklayabilecek biri var mı özellikle tepki süresi ve hdcr ne anlama geliyor. Normalde monitör 144Hz 1 ms Windows'tan ayarını yaptım 144Hz oldu ama tepki süresi derken 1msden mi bahsediyor. Acaba ve hızlıda 1ms en hızlıda 0,5 ms mi oluyor ya da hızlıda 2-3-4ms en hızlıda 1ms mi oluyor? Cevap verirseniz sevinirim.
Tepki süresi ms değeridir. En hızlı 1 ms mprt yani 4 ms gtg değeri verir. Eğer fps türü oyunlar oynuyorsanız en hızlı olarak kullanın ve hareket bulanıklığını önleme özelliğini kapatın.
■ HDCR, görüntülerin karşıtlığını artırarak görüntü kalitesini iyileştirir. ■ HDCR işlevi AÇIK olarak ayarlandığında Parlaklık kullanılamaz olacaktır.
■ HDCR ve Hareket Bulanıklığı Önle işlevleri aynı anda etkinleştirilemez.
■ HDCR etkinleştirildiğinde, Hareket Bulanıklığı Önle etkinleştirilemez ve Tepki Süresi işlevi En Hızlı olarak ayarlanamaz.

Bende de 241cv var. HDMI ile bağlanıyorum. Ben hareket bulanıklığını önle ve tepki süresinden en hızlıyı seçemiyorum. Bunun sebebi nedir peki dostlar?

Bende de 241cv var. HDMI ile bağlanıyorum. Ben hareket bulanıklığını önle ve tepki süresinden en hızlıyı seçemiyorum. Bunun sebebi nedir peki dostlar?
Sistem AMD galiba doğru mu? Free-Sync açıksa o ayarları açamazsınız. HDMI ile bağlı hem bu şekilde Free-Sync kapatılmıyor. DP kablosu alıp Free-Sync kapatmanız gerek o ayarların açılması için.

Arkadaşlar bu arada paugee 1.4 DP kablosu aldım daha güzel görüntü elde eder miyim HDMI nazaran?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210419-121451_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20210419-121451_Hepsiburada.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar bu arada paugee 1.4 DP kablosu aldım daha güzel görüntü elde eder miyim HDMI nazaran?
Kablo fark yaratmayacaktır. Renk doygunluğu, parlaklık vs. açısından kablolar *genellikle* etmen değildir.
Genellikle kısmına açıklık getireyim. Mesela HDMI 1.4b sürümü 1080 @240Hz'de 4:2:0( 4:2:0 8bit, 4:2:2 10 bit, 4:4:4 12bit) görüntü veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı