MSI Optix MAG241CR DisplayPort ile sistem bağlantı arızası algıladı hatası

bynarkoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Radeon adrenalin de bu hatayı veriyor. Display kablosunu degiştirmek mi gerekiyor. Arada videolarda yeşil ekran siyah kararma ve bazı Facebook resimlerini göstermiyor.
FurMark ile test ettigimde boşta 54 derece 5dk yük altında 79 dereceye kadar cıktı. Sizce ekran kartımdamı sıkıntı var?

111111.png
zz.png
zz2.png

Kablo uyduruk bir kabloysa düzgün bir sertifikalı kabloyla değiştirmeniz sorunu çözer.

Aynı bildirim olayını bende gördüm.
Kullandığım AOC24G2u 144Hz monitörü 120Hz olarak kullanmak ile ilgili sanırım.
Ama 120Hz'e alalı biraz zamanda olmuştu.
Bildirimde yer alan detay herkeste aynı şekilde.
Neredeyse 1 yılı aşkın bir süredir monitör içerisinden çıkan DP kablosunu kullanıyorum, kesin olarak kablo ile alakalı diyebilir miyiz acaba? Ona göre kablo değiştirebilirim.
Bahsettiğim gelen bildirim;

radeon-1.png

Aynı bildirim olayını bende gördüm.
Kullandığım AOC24G2u 144Hz monitörü 120Hz olarak kullanmak ile ilgili sanırım.
Ama 120Hz'e alalı biraz zamanda olmuştu.
Bildirimde yer alan detay herkeste aynı şekilde.
Neredeyse 1 yılı aşkın bir süredir monitör içerisinden çıkan DP kablosunu kullanıyorum, kesin olarak kablo ile alakalı diyebilir miyiz acaba? Ona göre kablo değiştirebilirim.
Bahsettiğim gelen bildirim;

Eki Görüntüle 899416
kutudan cıkan kablonun yerıne baska aldım gene aynı sorun devam edıyor. Görüntü kalitesi sizdede düştü mü ?

Kutudan cıkan kablonun yerıne baska aldım gene aynı sorun devam edıyor. Görüntü kalitesi sizde de düştü mü?

Görüntü kalitesi aynı bir şey farkedemedim.
Sanırım tesadüfen böyle bir uyarı meydana geliyor.
Bu uyarı dışında başka bir sorun yoksa eğer Windows bildirim ayarlarından Radeon Software bildirimlerini kapatmayı öneriyorum.
Ben kapatmadım, bildirim gelmediği için ama bu durumla karşılaşan arkadaşları sosyalde gördüm.
Bildirimler kapatılabilir bu durumda.

Peki sizin aldığınız kablo sertifikalı bir kablo mu acaba?
Paugge markasının vesa sertifikalı 2M DP kablosunu gözüm ısırdı.
Kalite olarak Paugge öneriliyor bir hayli kablo konusunda.
Kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı