MSI Optix MAG251RX vs ASUS TUF Gaming VG259QM

Kansu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimdeki monitörümü sattığım için bugün bir monitör siparişi vermem gerekiyor. Ben 2 monitör arasında kaldım. Kronik sorunları açısından ya da kullanım deneyimi açısından sizce hangisini seçmeliyim? Başka önerisi olan varsa alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Kasayı ASUS parçalarıyla topladığım için ekranı da ASUS alayım dedim ve bahsettiğiniz monitörü aldım. Yaklaşık 6 ay oldu alalı ve genel olarak kendisinden memnunum. Lakin bir sıkıntıyla karşılaştım, ilk açılıştan 7-8dk sonra 1-2sn kapanıp açılıyor 240hz ve 280hz olarak kullandığımda, bir kereye mahsus olarak. Daha düşük seviyelerde bu sıkıntıyla karşılaşmadım. İlk yaşadığımda ekran kartından kaynaklandığını düşündüm ama biraz daha araştırdığımda böyle bir sıkıntıyla karşılaşanları gördüm. Almadan evvel araştırdığımda bu tip sorunla karşılaşmamıştım. Sorunla karşılaşanlar servisin değişim için yardımcı olduklarını söylemişler. Ben başka bir sıkıntısı olmadığı için, özellikle panel için, servise göndermedim. Bu şekilde kullanıyorum. Bir de ekranın hoparlörünü kullanacaksanız pek yeterli gelmiyor. Gerçi benim ekranın arkası boşluk, duvar olsa belki daha iyi olabilir ama siz yine de göz önünde bulundurun bu detayı.

@gravediggermtd sistem özellikleriniz nedir acaba? Ben 1070 ekran kartı Ryzen 7 1700 kullanıyorum. Monitörü sistemimi yükseltme ihtimalini göz önüne alarak seçmeye çalıştım. Gördüğüm kadarıyla tüm monitörlerde sıkıntı çıkabiliyor. Hangi markaya seçersem seçeyim sorunlu bir cihaz gelmemesi için dua etmekten başka bir çare yok sanırım.

@gravediggermtd sistem özellikleriniz nedir acaba? Ben 1070 ekran kartı Ryzen 7 1700 kullanıyorum. Monitörü sistemimi yükseltme ihtimalini göz önüne alarak seçmeye çalıştım. Gördüğüm kadarıyla tüm monitörlerde sıkıntı çıkabiliyor. Hangi markaya seçersem seçeyim sorunlu bir cihaz gelmemesi için dua etmekten başka bir çare yok sanırım.
i7 11700KF işlemci ile TUF RTX 3060 TI ekran kartı var bende. Evet teknoloji biraz şans işi. Dediğiniz gibi her marka ve modelde sıkıntı çıkabiliyor. Değişim onayı verseler bile gelecek ekranın bundan daha farklı problemleri olabileceğinden ötürü servise göndermedim(Işık sızması, ölü piksel vs.). Ama yine de alırken iyi bir teknik desteği ve marka değeri olan bir ekran almakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı