MSI Optix MAG272QP monitör siyah ekranda kalıyor

Phegru

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Msi Optix MAG272QP
Merhaba arkadaşlar, başka bir eve taşındığım için bilgisayarımı normal bir şekil de orijinal kutularına koyarak topladım. Yeni eve geldim kurdum bilgisayarı görüntü gelmedi sadece siyah ekran da kalıyordu. TV'ye taktım baktım bilgisayar açılıyor hiçbir problem yok. Sonra tekrar monitörü bağladım yine aynı. DP ve HDMI kabloları ile denedim siyah ekran değişmedi. Sonra başka bir şey fark ettim normal de monitör açıldığı zaman MSI yazısı çıkıyordu baktım çıkmıyor artı monitör kendi menüsüne de giremiyorum siyah ekran da bir süre bekleyip sonra kapanıp beklemeye geçiyor. MSI servisi aradım 460 lira kontrol ücreti istiyor daha da tamir ücreti ne kadar çıkar Allah bilir. Monitör üç seneyi tamamladısizden ricam bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim.

20230207_191632.jpg

Bir el atın arkadaşlar. Servise versem sağlam kitleyecek biliyorum şikayet var full bununla dolu. Yeni monitör alsam daha karlı olur o derece. Bir de bunların için de sigorta var mı yanmış olma olasılığı gibi. Durduk yere neden böyle bir şey olur aklım almıyor.

Son düzenleme:
Monitör tepki vermiyorsa bozulmuş olabilir. Sistemin sonuç olarak çalışıyor. Farklı kablolar ile de denemişsin. Belki monitör farklı bir sistemde denenebilir. Fayda eder mi tam bir muamma. Ucuz olması için teknik servis yerine mahalle bilgisayarcısı ya da TV tamircisine götürebilirsin. Sonuçlar ne olur bilemem. Şu durumda denize düşen yılana sarılır.

Monitör tepki vermiyorsa bozulmuş olabilir. Sistemin sonuç olarak çalışıyor. Farklı kablolar ile de denemişsin. Belki monitör farklı bir sistemde denenebilir. Fayda eder mi tam bir muamma. Ucuz olması için teknik servis yerine mahalle bilgisayarcısı ya da TV tamircisine götürebilirsin. Sonuçlar ne olur bilemem. Şu durumda denize düşen yılana sarılır.

Götürdüm hocam başka PC'ye taktı adam %99 kartı yanmış dedi. İsmail usta diye biri varmış o da baksın dedi ona da göstereceğim. Yapılmasına yapılır da yedek parça sorunu var en kötü yine 2 ya da 3 bin arası masraf çıkar dedi. Ben de yapılırsa yaptırayım diyorum. Sıfır almaya kalksam 7 binden aşağı monitör yok. Gerçi bir aklım da sıfır taksitle alayım diyorum.

Götürdüm hocam başka PC'ye taktı adam %99 kartı yanmış dedi. İsmail usta diye biri varmış o da baksın dedi ona da göstereceğim. Yapılmasına yapılır da yedek parça sorunu var en kötü yine 2 ya da 3 bin arası masraf çıkar dedi. Ben de yapılırsa yaptırayım diyorum. Sıfır almaya kalksam 7 binden aşağı monitör yok. Gerçi bir aklım da sıfır taksitle alayım diyorum.

2K monitörü kullanıyorsun. 2K monitörler özellikle bilinen markaların monitörleri pahalı. Yeni monitör alacaksan IPS panel almaya çalış.

Muhtemelen LCD modülü yanmış. MSI LCD modülleri kaliteli oluyor yani parçanın kendisi minimumm 30-35 dolardır. Bir de işçilik, vergi falan eklersek 2000-3000 lirayı bulur.
Bu fiyata çıkarsa yaptırırım zaten he daha fazla çıkarsa sıfır alırım. Sıfır mı almak mantıklı onu da bilmiyorum.

2K monitörü kullanıyorsun. 2K monitörler özellikle bilinen markaların monitörleri pahalı. Yeni monitör alacaksan IPS panel almaya çalış.
Hocam baktım da çok pahalı önerebileceğiniz bir model var mı yine uygun olan bütçe dostu 😊

Bu fiyata çıkarsa yaptırırım zaten he daha fazla çıkarsa sıfır alırım. Sıfır mı almak mantıklı onu da bilmiyorum.
Monitör tamiri karmaşık değildir. Yumruk atıp camını kırmadıktan sonra sıfır gibi olma ihtimali var. Hele senin durumunda yapılması daha basit. LCD modülü değiştirilecek sadece. Lehim işlemini de bi' zahmet becerebilsinler.

Monitör tamiri karmaşık değildir. Yumruk atıp camını kırmadıktan sonra sıfır gibi olma ihtimali var. Hele senin durumunda yapılması daha basit. LCD modülü değiştirilecek sadece. Lehim işlemini de bi' zahmet becerebilsinler.
Hocam modülü ben alıp takamam mı lehim işlerini biliyorum.

Hocam modülü ben alıp takamam mı lehim işlerini biliyorum.
Hocam yanınızda olsam yardım ederdim hatta bizzat tamir ederdim ama uzaktan olmayacak bir iş bu. O nedenle şimdiden söyleyeyim sorumluluk bana ait değil.

Evet, yapabilirsiniz ancak önce monitörün içini açıp LCD modülünün modelini öğrenip internetten sıfırını sipariş geçmeniz lazım. Ebay gibi sitelerde satılıyordur.

Hocam yanınızda olsam yardım ederdim hatta bizzat tamir ederdim ama uzaktan olmayacak bir iş bu. O nedenle şimdiden söyleyeyim sorumluluk bana ait değil.

Evet, yapabilirsiniz ancak önce monitörün içini açıp LCD modülünün modelini öğrenip internetten sıfırını sipariş geçmeniz lazım. Ebay gibi sitelerde satılıyordur.
Peki hocam kesin modülde mi sorun var o kesin mi?

Tamirci fişi çektiğim de gücü kesmesi lazım ama monitör gücü için de tutmaya devam ediyor bu da normal değil dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı