MSI Optix MAG274QRF vs LG GN880-B

Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi iki monitör arasında kaldım, iki monitörde de çok güzel özellikler var. Bu fiyat aralığında ömürlük almak istiyorum, alırken de fiyatı gereği insan düşünüyor. Bu modellerden hangisini almalıyım? 6000TL aşmayacak, 144Hz veya 165Hz, 1Ms, 2K, IPS monitör varsa önerebilirsiniz.

MSI Optix MAG274QRF:

LG 27GN880-B:

Son düzenleme:
MSI MAG274QRF ve MAG274QRF-QD modellerinde Türk ve yabancı forumlarda ölü piksel şikayeti var. Kaliteli olanına denk gelirseniz alabileceğiniz en iyi 1440p monitörlerden birisi fakat ben işimi şansa bırakmayıp LG 27GN880 alırdım. LG'de de tek tük ölü piksel şikayetleri var fakat MSI'a oranla daha az. Monitör ayağı farkı da var üstelik.

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi iki monitör arasında kaldım, iki monitörde de çok güzel özellikler var. Bu fiyat aralığında ömürlük almak istiyorum, alırken de fiyatı gereği insan düşünüyor. Bu modellerden hangisini almalıyım? 6000TL aşmayacak, 144Hz veya 165Hz, 1Ms, 2K, IPS monitör varsa önerebilirsiniz.

MSI Optix MAG274QRF:

LG 27GN880-B:
MSI
Size
27"
Resolution
2560x1440
Max Refresh Rate
165 Hz
Pixel Type
IPS
Variable Refresh Rate
Adaptive Sync
LG
Size
27"
Resolution
2560x1440
Max Refresh Rate
144 Hz
Pixel Type
IPS
Variable Refresh Rate
FreeSync

MSI MAG274QRF ve MAG274QRF-QD modellerinde Türk ve yabancı forumlarda ölü piksel şikayeti var. Kaliteli olanına denk gelirseniz alabileceğiniz en iyi 1440p monitörlerden birisi fakat ben işimi şansa bırakmayıp LG 27GN880 alırdım. LG'de de tek tük ölü piksel şikayetleri var fakat MSI'a oranla daha az. Monitör ayağı farkı da var üstelik.
Bende öyle düşünüyorum, LG tarafım şuanlık ağır basıyor. Sonradan satıcı ile uğraşmak pek istemiyorum. Ama hala aradayım, düşünüyorum.

LG öneriyorum bende. LG öyle bir marka ki, üst segmentleri gerçekten aşırı kaliteli ama F/P ve alt seviye ürünleri gerçekten kötü. Televizyonda abim tarafında deneyimledi, gaming monitörlerde ise kendim şahsen deneyimledim. Ama bu monitörü 6 ay önce bende az kalsın alıyordum 800 TL daha uygun diye samsung'a yöneldim keşke alsaydım 3.700 TL idi :) Araştırmıştım zamanında yani anlayacağınız.

Merhaba.
Hayırlı olsun. Ben de benzer kararsızlıkta kaldım. Siz nereden aldınız LG modelini ve memnun musunuz?
Geçte olsa, almadıysanız; Monitörü alırken ölü piksel çıkar diye korkuyordum, geldiğin ölü piksel testinden başarılı geçti. Monitör hissiyatı olsun çok güzel. Bir de akrobat standı da artı bir özellik olmuş. Monitör için memnunum diyebilirim

Almadan önce epey bir araştırmıştım, MSI'ın monitörü en iyi 1440p monitörlerden diyebiliriz. Ama ölü piksel şikayetleri daha çok, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Arada ki piksel sorununu dert etmem derseniz MSI tercih edebilirsiniz. Uğraşmayım derseniz LG tercih edebilirsiniz. (En azından ben öyle sonradan uğraşmamak adına öyle tercih ettim.) Şunu hatırlatmakta fayda var, teknoloji biraz şans işi.

Geçte olsa, almadıysanız; Monitörü alırken ölü piksel çıkar diye korkuyordum, geldiğin ölü piksel testinden başarılı geçti. Monitör hissiyatı olsun çok güzel. Bir de akrobat standı da artı bir özellik olmuş. Monitör için memnunum diyebilirim

Almadan önce epey bir araştırmıştım, MSI'ın monitörü en iyi 1440p monitörlerden diyebiliriz. Ama ölü piksel şikayetleri daha çok, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Arada ki piksel sorununu dert etmem derseniz MSI tercih edebilirsiniz. Uğraşmayım derseniz LG tercih edebilirsiniz. (En azından ben öyle sonradan uğraşmamak adına öyle tercih ettim.) Şunu hatırlatmakta fayda var, teknoloji biraz şans işi.
Teşekkür ederim cevabınız için. Hayır, henüz almadım. Bu kararsızlıkla da kolay kolay alamayacağım gibi. Evet şans işi haklısınız ve ben MSI marka notebook yüzünden az aşındırmadım teknik servis yollarını. O yüzden sanırım ben de LG alacağım, sadece Amazon Prime Day'i bekliyorum şu an. Tekrar teşekkürler.

Geçte olsa, almadıysanız; monitörü alırken ölü piksel çıkar diye korkuyordum, geldiğin ölü piksel testinden başarılı geçti. Monitör hissiyatı olsun çok güzel. Bir de akrobat standı da artı bir özellik olmuş. Monitör için memnunum diyebilirim.

Almadan önce epey bir araştırmıştım, MSI'ın monitörü en iyi 1440p monitörlerden diyebiliriz. Ama ölü piksel şikayetleri daha çok, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Arada ki piksel sorununu dert etmem derseniz MSI tercih edebilirsiniz. Uğraşmayım derseniz LG tercih edebilirsiniz. (en azından ben öyle sonradan uğraşmamak adına öyle tercih ettim.) Şunu hatırlatmakta fayda var, teknoloji biraz şans işi.

Nasıl memnun musunuz LG GN880'den ben de bu iki monitör arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim görüntü, renk kalitesi ve gecikme anlamında hangisi daha ön planda sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı