MSI Optix MPG27CQ monitör soğukta kaldı ve ekranının yarısı doğru çalışmıyor

Cancriez

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitör
Msi optix mpg27cq
21 Ocak'ta şehirlerarası seyahate gitmiş ve giderken de kombiyi kısmıştım. Yaşadığım bölgede sıcaklık geceleri - 10 dereceye kadar düşüyor. Eylül 2019 da aldığım ve Temmuz 2020'den beri aktif olarak, sorunsuz kullandığım MSI Optix MPG27cq monitörümün 25 Ocak'ta eve döndüğümde doğru bir şekilde çalışmadığını gördüm. Monitörümde herhangi bir fiziksel hasar ve en ufak bir problemi yoktu. (düşürme, herhangi bir şeyin ekrana çarpması, sürtme vs). Sadece biraz tozluydu ve ekranı biraz kirliydi (toz tükürük vs). Dün akşamdan beri sadece 5 dk civarı çalıştırdım sorunu anlamak ve fotoğraflarını çekmek için. Evin kombisini de tam açmadım sıcaklık çok artmasın diye. Sorun ne olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

IMG_20220126_124623.jpg

IMG_20220126_124628.jpg

IMG_20220126_124641.jpg

IMG_20220126_124811.jpg

IMG_20220126_124828.jpg

Hocam panel hatası gibi duruyor, soğuktan kaynaklandığını sanmıyorum.Sonuçta dışarda değilya evde duran bir alet. Gördüğüm kadarıyla garantiside bitmiş gözüküyor ne yazık ki. İsterseniz aldığınız yerden yetkili servisin numarasını isteyin, onlarla irtibata geçin. Paneli yenilemek ne kadara mal olacak sorun. Duruma göre ya paneli ücretli değiştireceksiniz ya da başka monitör alacaksınız gözüküyor.😕

Soğuktan bir anda sıcağa geçmeye çalışan cihazlarda nemlenme olabilir. Bu da iç panele zarar vermiş ya da veriyor olabilir. Keşke önce evi düzgün bir sıcaklığa getirip ondan sonra çalıştırsaydınız.

26 Ocak akşamı güncellemesi : evi normal sıcaklığına getirdim ve monitörü tekrar açtım şimdilik sorunsuz çalışıyor. cemil ve emrah a yorumları için teşekkürler .

Yeni konular

Geri
Yukarı