MSI p4m890M BIOS güncellemesi sonrası sisteme görüntü gelmiyor

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, elimde MSI p4m890M modelinde bir anakart bulunuyor. Bu anakartı çok uzun zamandır kullanmıyorum, uzun zaman önce yanlış BIOS güncellemesinden sonra ekrana hiçbir türlü görüntü gelmemişti ve halen bu şekilde. Biraz araştırma yaptım fakat nasıl düzelteceğimi bulamadım.
Denediğim yollar;
1- BIOS pili çıkartılıp takıldı. (yeni BIOS pili dahi alınıp takıldı.)
2- jumper yerleri değiştirildi, değişen bir şey olmadı.
3- elimde CH340M BIOS programlama aparatı olmasına rağmen BIOS ami socket olduğu için oraya geçirmem mümkün değil.
Soruma gelecek olursa;
Bu anakarta kendi BIOS yazılımını nasıl geri yükleyebilirim? Ve şunu tekrar belirteyim ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyor. MSI sitesinde BIOS yazılımı var, fakat bunu nasıl yükleyebilirim?

-Teşekkürler şimdiden.
@Recep Baltaş sizlerden yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta BIOS Flashback portu var ise bu yöntemi uygulayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de eski anakartım olan G31M7 v 1.0 modeline başka versiyon BIOS yüklemiştim ve bundan sonra tek RAM slotu çalışmayı bıraktı. Yapabileceğiniz muhtemel tek şey e prom cihazıyla kartın BIOS'unu söküp yeniden yazmak.
Anakartınız destekliyor ise bu yöntemi uygulayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kart çok eski.

@Akira_MR maalesef anakart modeli eski, onu yapmam mümkün değil.
@YiğitÖmer Kılıç dostum benim elimde e prom cihazı var fakat BIOS ami socket olduğu için yapamıyorum, bilgisayarcıya götürsem çıkarır ve yapar muhtemelen fakat ne kadara patlar ve zaten anakart eski bu yüzden kararsızım götürüp, götürmemek konusunda.

Muhtemelen 100-200 arası tutar.

Yeni konular

Geri
Yukarı