MSI P65 Creator vs MSI GL63

Drykn

Centipat
MSI P65 Creator 9SE-409TR ve GL63 9SE-490TR modeli arasında kaldım.

İş için Adobe Premiere Pro, After Effects, Photoshop kullanıyorum.
Videoları rahat render alabileceğim sıkıntı yaratmayacak bir dizüstü arayışındayım.
İkisi de aynı özelliklere sahip aralarında fiyat olarak ortalama 3000TL fark bulunuyor.

Genel olarak taşınabilir olması benim için önemli fakat bu fiyat farkına değer mi?
İkisi de %100s RGB olarak geçiyor ekran olarak bir fark var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bütçeniz nedir? Farklı öneriler yapılabilir.
Bütçe olarak 10.000 civarı düşünüyordum fakat bir kere alıp 2-3 sene rahat kullanabileceğim bir bilgisayar için 13000'e kadar çıkabilirim.

Taşınabilecek ağırlıkta ve ekranın parlaklık/renk olarak tatmin edici olması önceliğim olduğu için bu iki model arasında kaldım farklı önerilere açığım.

Birde iki bilgisayarda da 16 GB ram bulunuyor bunu 32GB'a çıkartmayı düşünüyorum bu sebeple P65 yerine 32GB ram ile gelen P75 (17.3'' ve 3 ssd takılabiliyor) almak daha doğru bir seçim mi olur?

Son düzenleme:
Fiyat olarak kıyaslanınca Monster donanım olarak daha yüksek fakat benim için önemli bir özellik taşınabilir olması (çoğunlukla yanımda taşıyorum) bu sebeple 15.6'' tercihim. Öneriniz için teşekkürler.

Msi p75 hem incelik hem ağırlık olarak 17.3'' olmasına rağmen 15.6'' ayarında gibi duruyor o sebeple ilgimi çekti. Kullanan kişiler bu konuda bilgi verebilirse süper olur.

İki modelde de işlemci + ekran kartı + işletim sistemi + ekran büyüklüğü aynı.

P65 Creator tasarım öncelikli bir model ve gövdesi alüminyum, daha sağlam ve daha hafif. Yani yanında taşımada büyük artı. İlave olarak paneli IPS. Bütçe varsa kesinlikle P65 öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı