MSI prestige 15 A10SC-075TR ısınıyor

Ekitai

Decapat
Daha fazla  
Geçen sene laptop ararken MSI prestige 15 A10SC-075TR'i buldum. Tipi falan çok hoşuma gitti küçük bir tasarımı var ancak yorumlarda ısınma sorunu var falan diyorlardı. Bana koymaz falan dedim aldım bilgisayarı. Neyse birkaç ay geçti boştayken bilgisayar 50-60 derecelere çıkmaya başladı. CS:GO falan oynarken zaten 80-90'nı rahat buluyordu. Şimdi ise bu biraz rahatsız etmeye başladı. Bu ısınma sorununu nasıl giderebilirim önerileriniz nelerdir?

Isınma sorunu laptopta varmış zaten.
1-Laptopa soğutucu alabilirsin.

2-Vakum fanlı salyangoz alabilirsin.

3-Termal macunu yenileyebilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam oldukça ince bir tasarıma sahip. O laptop genelde iş ve mühendislik üzerine üretildiği için ince bir tasarıma sahip, bu da bilgisayarın ısınmasına neden oluyor başka açıklaması olamaz. Bende MSI Alpha 15 var ve PUBG Steam versiyonunu yüksek ayarda oynuyorum, şu ana kadar en fazla 75 dereceyi gördüm çünkü kalın bir laptop olduğu için soğutma boruları da kalın ve ısıyı daha rahat atıyor.

1- Onu düşündüm pek bir işe yaramadı açıkçası fan yerlerine dikkat ederek aldım.
2- Bu modelde fan çıkışı arka tarafta ondan dolayı vakumlular iş görmüyor.
3- Buna bakıcam kendim yapamam tecrübeli değilim profesyonel yardım alırım olmazsa.

1- Onu düşündüm pek bir işe yaramadı açıkçası fan yerlerine dikkat ederek aldım.
3- Buna bakacağım kendim yapamam tecrübeli değilim profesyonel yardım alırım olmazsa.

Bilgasiyarcıalra götür onlar yaparlar. Öbür türlü yapcak bir şey yok.

Hocam güvenilir bir bilgisayarcıya götürürseniz arka kapağını açıp içindeki tozları temizlerler. İşi biliyorsa büyük ihtimalle termal macun da yenileyebilir. Hala yetmezse ek olarak soğutucu alabilirsiniz ama onun da pek işe yaramadığını söylemişsiniz. Yapılabilecek çok bir şey yok açıkçası. Undervolt denenebilir ek olarak ama performansta azalma yapabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam oldukça ince bir tasarıma sahip. O laptop genelde iş ve mühendislik üzerine üretildiği için ince bir tasarıma sahip, bu da bilgisayarın ısınmasına neden oluyor başka açıklaması olamaz. Bende MSI Alpha 15 var ve PUBG Steam versiyonunu yüksek ayarda oynuyorum, şu ana kadar en fazla 75 dereceyi gördüm çünkü kalın bir laptop olduğu için soğutma boruları da kalın ve ısıyı daha rahat atıyor.
Malesef bende bir eşşeklik yaptım benim MSI GE75 Raider serisi vardı. Bir sorun çıkmıştı garantiye yolladım iade ettirdim sonraki sene bunu aldım. :(

3- Buna bakacağım kendim yapamam tecrübeli değilim profesyonel yardım alırım olmazsa.

Dediğim gibi hocam bu bilgisayar için normal. Hem hafiflik hem de ince olsun diye üretilmiş bir bilgisayar, bundan dolayı hem bakır boru sayısı daha az ( hafif olsun diye) hem de ince. O yüzden ısınması normal ama yine de termal macunu yenileyip bilgisayarı temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı