MSI Pulse GL66 vs Lenovo Legion 5

MysticVezonTR

Kilopat
Resimde özelliklerini gördüğünüz gibi MSI Pulse GL76 i7-11800H + RTX 3060 ile Lenovo Legion 5 Ryzen 7 5800H + RTX 3060 arasında kaldım.

MSI Pulse:
Artılar:
  • Bu model dışında arkadaşlarım MSI kullanıyor ve bana öneriyorlar ve MSI kalitesi bana güven veriyor.

Eksiler:
  • Ekranı ne yazık ki "72%NTSC, close to 100%sRGB". İncelemelerde genel olarak ekranına iyi yorum yapılmış; kötü dedikleri tek bir yer gördüm. Açıkçası bu fiyatı verip kötü ekran almak istemiyorum. Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.
  • Bazı arkadaşlar incelediler mi bilmiyorum ama çok da iyi bir malzeme kalitesi olmadıklarını söylediler. İncelemelerde malzeme kalitesine dair bir yorum bulamadım açıkçası ama sırf MSI diye de kötü bir laptop almak istemem.
Lenovo Legion 5:
Artılar:
  • Bu modeli kullanan arkadaşlarım da dahil olmak üzere ekranına çok iyi yorumlar yapıldı.
Eksiler:
  • MSI'daki gibi teknolojisi olan bir soğutma sistemi yok sanırsam ve MSI kadar bakır boruya da sahip değil. Bu durum beni endişelendiriyor çünkü Render alacağım zamanlar çok olacak.
  • Kullananlar oyunlarda çok fazla fan sesi çıkarttığını söyledi.
  • Stabilitesi MSI kadar var mı bilmiyorum çünkü 4-5 sene sorunsuz kullanmak istiyorum ve MSI bunu sağlayabilecek gibi geliyor bana ama Lenovo konusunda tam emin olamıyorum.
Sonuç olarak: İki laptopun da bana göre eksik yanları var o yüzden karar veremiyorum. Alacağım laptopun 4-5 sene beni sorunsuz idare etmesini istiyorum. Bu yüzden MSI sanki beni daha az yarı yolda bırakır gibi geliyor.
NOT: Bu bilgisayarlara sahip veya incelemiş kişiler bunu belirtirlerse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende soğusun diye msı aldım gl serisi onda da bakır boru hikayesi vardı. İşlemci 100 derece oluyor şuan yolda 4. gidişi. O modeli bilemiyorum ama bana pek güven vermiyor kasası YouTube da eğer video yoksa almanızı önermem.

Evet aslında bu modeli düşünüyordum ama stoğu bitti.
Bende soğusun diye msı aldım gl serisi onda da bakır boru hikayesi vardı. İşlemci 100 derece oluyor şuan yolda 4. gidişi. O modeli bilemiyorum ama bana pek güven vermiyor kasası YouTube da eğer video yoksa almanızı önermem.
Youtube'da Türkçe incelemeleri var ve oyunlarda 85-95 derece arasında hep değişiyor sıcaklıkları. Turbo moda alınca işlemci 75-85 civarlarına düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı