MSI R7 Ekran Kartı için İşlemci Önerisi

Reis007

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçenlerde sayenizde güzel bir sistem topladım fakat benim bir bilgisayarım daha var ve arkadaşlarım geldiği zaman onlarla APB Reloaded oynamak istiyorum eski bilgisayarım maalesef kaldırmıyor ben de msı r7 ekran kartını almaya karar verdim buna hangi işlemci gider? İntel pentium g4400 alsam mı? Oyunun sistem tavsiyeleri şu şekilde;

• Processor:2.4GHz Intel Core 2 Quad or equivalent AMD x4
  • Memory:4 GB RAM
  • Graphics:GeForce 8800GT 512MB or AMD equivalent
  • DirectX®:dx90c
  • Hard Drive:7 GB HD space
  • Sound:Dedicated sound card with hardware acceleration.
  • Other Requirements:Broadband Internet connectio

Arkadaşlar ekran kartı işlemci tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiki işlemcim:Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz, ekran kartım: NVIDIA GeForce 9800 GT, anakartım:Üretici: Gigabyte Technology Co., Ltd. Model: P35-DS3L.

Arkadaşlar eğer ana kart gerekiyosa benim seçtiğim işlemci ve ekran kartına hangi anakart gider ? Veya sizin seçtiğniz ekran kartı ve işlemciye hangi anakart gider? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden cevap vericeklere teşekkür ederim.

Intel Pentium G4400 vatanda 228 TL, ekran kartı da n11'de 225 TL. Anakart da 200 TL'lık olsa veya daha fazla bütçem onarım için 650 700 TL ana kart seçmedim ama daha fazla anlamıyorum çünkü... Okuduğunuz için teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kusura bakmayın mobilde olduğum için fotoğrafları tam alamadım. Bu sistem gereksinimlerini fazlasiyla karşılayacaktır. İşlemci olarak G4400 istediniz diye bu şekilde topladım. Eğer fiyat bütçeyi aşıyorsa bu işlemcinin biraz daha altına inip G3258 alabilirsiniz.Ekran kartını R7 istediniz diye R7 topladım. Isterseniz ekran kartindan da biraz fedakarlık edip bütçeyi düşünebilirsiniz. Performans azalacaktır ama oyununuzda bir takılma olacağını zannetmiyorum. Sadece biraz Fps farkedecektir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-07-11-02-10-41.png
    Screenshot_2016-07-11-02-10-41.png
    34 KB · Görüntüleme: 128
  • Screenshot_2016-07-11-02-10-31.png
    Screenshot_2016-07-11-02-10-31.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 196
  • Screenshot_2016-07-11-02-10-25.png
    Screenshot_2016-07-11-02-10-25.png
    26 KB · Görüntüleme: 121
Öncelikle kusura bakmayın mobilde olduğum için fotoğrafları tam alamadım. Bu sistem gereksinimlerini fazlasiyla karşılayacaktır. İşlemci olarak G4400 istediniz diye bu şekilde topladım. Eğer fiyat bütçeyi aşıyorsa bu işlemcinin biraz daha altına inip G3258 alabilirsiniz.Ekran kartını R7 istediniz diye R7 topladım. Isterseniz ekran kartindan da biraz fedakarlık edip bütçeyi düşünebilirsiniz. Performans azalacaktır ama oyununuzda bir takılma olacağını zannetmiyorum. Sadece biraz Fps farkedecektir.

cevap yazdınız için teşekkür ederim bu benim 2.hesabım diğeri noktalama işaratlerine uymadığım için 13 temmuza kadar ban yedi ben bu sistemi beğendim fakat kesenin ağzını biraz daha açarsam 1000 tl mesela gta v yi şöyle bi açarmı :D ben gta v nin sistemini yazıyorum lütfen bana bi 1000 tl lik gta v için onarım yani açsa yeter çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz için
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Depolama: 65 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

cevap yazdınız için teşekkür ederim bu benim 2.hesabım diğeri noktalama işaratlerine uymadığım için 13 temmuza kadar ban yedi ben bu sistemi beğendim fakat kesenin ağzını biraz daha açarsam 1000 tl mesela gta v yi şöyle bi açarmı :D ben gta v nin sistemini yazıyorum lütfen bana bi 1000 tl lik gta v için onarım yani açsa yeter çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz için
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Depolama: 65 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
Arkadaşın attığı sistem gta 5 açar.

Gerçekten mi ? Baya iyi ozaman az önce technopat ın gtx 950 gta v test videosunu izliyodum da gtx 950 gtx 980 gibi iş çıkarıyo orda ? dedim kesenin ağzını açsamı
Açar ama en düşük ayarlarda 1080p oynarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açar ama en düşük ayarlarda 1080p oynarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bunuda izledim oyüzden kesenin ağzını açtım gtx 950 ile hangi işlemci gider illa i3 mü olması lazım :( 8gb ram alsam bide hangi anakart r7 ye önerilen anakart gtx950 ye olurmu

Evet bunuda izledim oyüzden kesenin ağzını açtım gtx 950 ile hangi işlemci gider illa i3 mü olması lazım :( 8gb ram alsam bide hangi anakart r7 ye önerilen anakart gtx950 ye olurmu
İ3 olması şart değil. Pentium g3258 i h81 yongalı bir anakartla overclock ederek hızını 4.5 ghz e kadar çıkarırsan parandan tasarruf edersin. Ya da amd athlon x4 860 da senin işini görür. Ayrıca günümüzdeki anakartların hepsi tüm ekran kartlarıyla uyumlu.

İ3 olması şart değil. Pentium g3258 i h81 yongalı bir anakartla overclock ederek hızını 4.5 ghz e kadar çıkarırsan parandan tasarruf edersin. Ya da amd athlon x4 860 da senin işini görür. Ayrıca günümüzdeki anakartların hepsi tüm ekran kartlarıyla uyumlu.

Hemen hemen fiyat olarak aynı ben anlamıyorum çok fazla overclock falan edemem :D i3 alıcam kurucam güncelemeleri yaparım fişe takıp oynarım herhalde artık :D

Overclock ile uğraşamam diyorsan i3 alıp yanına GTX 950 takabilirsin. İmkanın varsa i3 Skylake almanı tavsiye ederim. Ama imkanım yok zaten ben orta derecede oyun oynasam yeter diyorsan topladığım sistemi alabilirsin. ;)

Fakat GTX 950 alıp, GTA 5 i yüksek ayarlarda oynamak istiyorum ama i3 alıcak param yok diyorsan kesinlikle G4400 almalısın. Overclock yapmana gerek kalmaz. (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı