MSI R9 380 Sistem Tavsiyesi

kOOnzTe

Hectopat
Yer
Wrøclaw
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere ülkemizdeki olaylardan dolayı dolar 3₺'yi buldu hatta geçti bile ama ben bu sistemi almayı düşünüyorum. Eğer vatan bilgisayardan toplatırsam sistem 4.000₺'yi geçiyor ve ASUS RX 480 4GB'ı yok 8GB'ı var ne fark eder ve vatan bilgisayar SilverStone kasa satmıyor galiba bu sisteme hangi kasa gider? Yoksa oturduğum ilçedeki bilgisayarcı abime toplattıracağım sizce fiyat farkı olur mu? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler(y)

Bütçeni belirtirsen yardımcı olabiliriz (y).
Sisteme RX480 koymak istiyorsan özel soğutmalı modelleri bekle.
Zalman Z3-Plus kasayı tavsiye ederim gerçekten güzel ve kaliteli bir kasa. Yanında Zalman ZM600-LE PSU alabilirsin.
Dolar şuan çok yüksek bence eylül ayına kadar bekle.
Vatan Bilgisayar yerine Sinerji veya Teknobiyotik sitelerinden alışveriş yapabilirsin, ikiside uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir sitelerdir.

Webdenal'ı ve Ebrar Bilgisayar'ı tavsiye ederim. Fiyatları çok daha uygun (y)

O kadar bütçeye GTX 1060 yakışır dostum. Teknobiyotik, Webdenal, Ebrar Bilgisayar, Eksen Bilgisayar, Sinerji siteleri güvenilirdir, forumda çok alışveriş yapan var. Fiyatları da güzel. Vatan'dan mümkünse alışveriş yapma. Her şubenin hizmeti aynı olmuyor ve fiyatlar yüksek. Kendin sistem topla. Alacağın sistemi yazıyorum: İşlemci İ5 6500, anakart Msi B150M PRO-VDH, RAM Kingston HyperX Fury DDR4 8 GB 2133 MHZ tek modül, ekran kartı Msi Gaming X GTX 1060 6G, kasa Zalman Z3 Plus 600W, sabit disk WD 1 TB Blue 7200 RPM. Monitör seçimi sana kalmış. Bütçene uygun olan monitörü seç. Seçtiğin monitörü bizimle paylaş.

Çoğu bilgisayarcının tek bildiği şey format atıp windows'u kurmaktır. Bu yüzden internetten sistem toplaman senin için daha iyi olacaktır.
Tamamdır bilgisayarcı abiyi eledim (y)

O kadar bütçeye GTX 1060 yakışır dostum. Teknobiyotik, Webdenal, Ebrar Bilgisayar, Eksen Bilgisayar, Sinerji siteleri güvenilirdir, forumda çok alışveriş yapan var. Fiyatları da güzel. Vatan'dan mümkünse alışveriş yapma. Her şubenin hizmeti aynı olmuyor ve fiyatlar yüksek. Kendin sistem topla. Alacağın sistemi yazıyorum: İşlemci İ5 6500, anakart Msi B150M PRO-VDH, RAM Kingston HyperX Fury DDR4 8 GB 2133 MHZ tek modül, ekran kartı Msi Gaming X GTX 1060 6G, kasa Zalman Z3 Plus 600W, sabit disk WD 1 TB Blue 7200 RPM. Monitör seçimi sana kalmış. Bütçene uygun olan monitörü seç. Seçtiğin monitörü bizimle paylaş.
Çok teşekkür ederim sistem tavsiyen için. Bildiğin gibi dolar çok pahalı ve 3900-4000₺ gibi rakamlarda pc toplayacağımdan dolayı doların düşmesini beklemeyi düşünüyorum. Açıkçası Nvidia Ekran kartı almayı düşünmüyorum. Tek beğendiğim ekran kartları GTX 1080. Nedense bana pek sevimli gelmiyor Nvidia ondan dolayı RX serisi almayı düşünüyorum. Senin önerdiğin sistemi toplamaya karar verirsem alacağım monitörü söyleyeceğim (y)

Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB almanı öneririm o zaman. Daha RX 480'ler tam performansına ulaşamadı, bu haliyle bile iyi. Rica ederim. :)
Teşekkür ederim önerin için. Doların düşmesini bekleyip ( 2017 yi görüp ) 3500-3700₺ arası kasa artı monitör alacağım ve tercihim çok büyük ihtimal AMD marka bir ekran kartı olacak. Konuyu kapatabiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı