MSI R9 390 8 GB Gaming Crossfire yapmak

shadelordd

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ;
4K oyun oynamak için mevcut sistemimde crossfire yapmak istiyorum.
MSI GAMİNG R9 390 2 ADET ve güç kaynağım Cooler Master G750m 80 plus modüler.

Sizce PSU bu iş için yeterli mi ? Ya da anakart ve kasa modelim bu işe uygun mu yorumlarınızı bekliyorum. Şimdi den teşekkürler arkadaşlar.

• İ5 6600K
  • MSI R9 390
  • MSI PC MATE Z170 K 3.200 OC
  • COOLER MASTER 212 EVO
  • KİNGSTON 16 GB DDR 4 2666 MHZ XMP RAM
  • ZALMAN Z3 KASA
  • SAMSUNG 250 GB SSD
  • WD ENTERPRSE 2 TB

2x 390'dan daha performanslı olacağını düşünmüyorum. 4k oyun oynayacağını belirtmiş arkadaş gtx1070 ise 4k için akıcı bir performans vermiyor, tabi oynayacağı oyuna göre değişir.

Güç kaynağı 80+ Bronze kalitesinde ve 12V kanalından 744W güç sağlayabiliyor. Ekran kartı ise maksimum değerlerde 300W çekiyor. (MSI'ın sitesinden 275W olduğu belirtilmiş)
Bence güç kaynağı yeterli olacaktır.
Ve CF R9 390, GTX 980 Ti'dan daha üstün performans sağlıyor. 1080p'de yakın olsalar bile 1440p ve 4k'da farkı biraz daha açıyor. Sürücülerin de güncellendiğini düşünürsek GTX 1070'den daha üstün performans sağlayacağını düşünüyorum ben. Ancak tabiki 1070 yeni bir kart ve 200W vs. 600W'lık bir enerji farkı var.

Gerçekten yeterli mi ? Aslında çok pahalıya almıştım 400 tl gibi bir ücretle vatan dan. Bana dediklerine göre crossfire yapabilirim. Fakat technopat da yapılan testlerde en az 850 gerekli demişti Recep Baltaş o yüzden sizede tekrar sormak istedim.

Gerçekten yeterli mi ? Aslında çok pahalıya almıştım 400 tl gibi bir ücretle vatan dan. Bana dediklerine göre crossfire yapabilirim. Fakat technopat da yapılan testlerde en az 850 gerekli demişti Recep Baltaş o yüzden sizede tekrar sormak istedim.

Merhaba.
Kabataslak bir hesaplama ile sistemin harcayacağı maksimum güç bu seviyede çıkıyor: http://prntscr.com/co4tq0
MSI Türkiye
bu adresten siz de hesaplama yapabilirsiniz. Bu site maksimum harcanacak olan güce bağlı olarak hesaplama yapıyor. Ve sisteminizi tam kapasite zorlarsanız 700W harcayacağını gösteriyor.
750W güç kaynağı bu durum için tavsiye edilmez. Sorun yaşanmaması için 850 veya 1000'lik 80+ bir güç kaynağı gerek. Ancak sizin elinizdeki güç kaynağının da en azından 1 yıl kadar bir süre götüreceğini düşünüyorum.
Eğer bütçeniz varsa almalısınız. Ancak bütçeniz yok ise dediğim gibi idare edecektir ve daha sonra bu güç kaynağını tavsiye ederim:
Aerocool KCAS 1000W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı
Veya outlet almayı düşünürseniz bu güç kaynağı fiyat olarak da fazlasıyla uygun:
Akasa Venom 850W 80+ Gold Termal Kontrollü Viper Fanlı, Modüler Kablolu Güç Kaynağı (OUTLET)

Teşekkürler kardeşim bence de artık en mantıklısı yeni nesil ekran kartlarını beklemek. 4K için hem güç kaynağı değişmeli hemde aynı kartın yenisinden almak zaten ayrı bir masraf bide bunlara ek ekstra elektrik tüketimi epey bir masraflı oluyor . Bence beklemek en doğrusu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı