MSI Radeon 6800 16 GB ile mining de ne kadar kazanılır?

Elinizdeki model çok güçlü. Çok iyi bir soğutması var ve temel frekansın çok üstüne çıkabilir. Bu siteler size doğru veri vermez. Ekran kartının modelini internette aratarak Reddit'den bazı yazılar bulunabilir. Yani kısaca günlük 25 dolara kadar yolu var. Daha önce mining yapmadım ekran kartını denk olduğu bir karta göre hesaplıyorum. Dediğim gibi bu işleri anlayan birisine sormanız en ama en yararlısı olacaktır. Ayrıca hocam sitelere fazla aldanmayın dediğim gibi Base Edition RX 6800 ile OC Edition aynı değildir.

@HawLİ1çock hocam en fazla ne kadar fark edebilirki, aynı GPU biraz hız aşırtlımış hali o kadar, overclock'u arkadaş Afterburner'dan kendi de yapar.
Gayet fark eder. Size katılmıyorum. Arkadaşımda RTX 2060 giriş seviyesi var. Bende ASUS ROG modeli var. Bende çok daha fazla FPS veriyor. Kazım gücü olarak ise Reddit'de mining yapanlar için belli communityler mevcut. Burada base sürüm ile OC sürüm arasındaki kazım farkını daha net şekilde görebilirsiniz. Yorumumu da sadece FPS bazlı yapmıyorum. Hashrate olarak compare edebileceğiniz siteler mevcut. Ayrova herşeyi bir kenara koyalım. Saatlerce 85 derece ile 60 derecede kazım yapan kartlar arasında fark olmaz mı? Sürdürülebilirlik ve sağlık açısından da OC edition kartlar her zaman daha iyidir.

@Silinen üye
Bilmiyorum ben siteyle birebir aynı sonuçları alıyorum.
Zaten o OC değerlerini Afterburner üzerinden basitçe yapabiliyoruz, düşük seviye GPU'yu üst seviye GPU ile aynı seviyeye getirebiliyoruz, düşük seviye olan daha çok ısınıyor o aynı konu.

@Silinen üye
Bilmiyorum ben siteyle birebir aynı sonuçları alıyorum.
Zaten o OC değerlerini Afterburner üzerinden basitçe yapabiliyoruz, düşük seviye GPU'yu üst seviye GPU ile aynı seviyeye getirebiliyoruz, düşük seviye olan daha çok ısınıyor o aynı konu.
Tamam dostum sen haklısın. Konu içeriğinden çıkmayalım istersen. Ha günlük 5 dolar fazla kazmış ha eksik kazmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu hocam, haklıyım falan demiyorum, yine ban yiyeceğim. Aynı GPU'ların giriş ve üst seviye olanları arasında ne kadar çok fark olabilir? Ne kadar uzattın...
Sitede aylık 1000TL yazıyorsa 950-1050TL arası kazanacak aşağı yukarı. Ne kadar uzatıyorsunuz...
Anlamıyorum gerçekten.

@Silinen üye evet 2-3 FPS size göre onlarca MH/s'ye tekabül geliyor, değil mi? Bunları da atıp konuyu takibi bırakıyorum, kolay gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı