MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X VBIOS güncellemesi

Hocam bu konuda bir cevap bulabildiniz mi? Kart güncelleme aldı mı?

Hayır hocam bir cevap alamadım. Sapphire Pulse 5600XT'nin sitesinde VBIOS güncellemesi mevcut fakat MSI Radeon'da böyle bir şey yok. Ama açıklamalara göre MSI Gaming X güncelleme alacak diyor. Henüz paylaşmamışlarda olabilirler diye düşünüyorum.

Bu linkten indirip, yönergeleri uygulayın. Siz konuyu açtığınız tarihten daha önce yayınlanmış.

Bu linkten indirip, yönergeleri uygulayın. Siz konuyu açtığınız tarihten daha önce yayınlanmış.

Dediğiniz yerden güncelleme yaptım. Dikkatimi çeken, internetten Sapphire VBIOS güncelleme videosuna bakmıştım. O video da mem hızı 1500 bende 1750 oldu bu karta özel bir şey mi?

VBIOS güncellemesi sonrası Core clock ve Memory clock resmindeki gibi oldu. Herhangi bir aksilik var mı?

Dosya Ekleri

• B659CE5C-6CA7-4D34-AD0A-D3CC3ED1C548.jpeg
    B659CE5C-6CA7-4D34-AD0A-D3CC3ED1C548.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 67
  • 62B731CC-0934-4AE9-ADDD-D5DE8E95262F.jpeg
    62B731CC-0934-4AE9-ADDD-D5DE8E95262F.jpeg
    1,9 MB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
BIOS Update ile Gbps hızı 14 oldu değil mi?

O hıza nereden bakıyoruz?
Resimde gözükdüğü gibi 1. resim BIOS öncesi 2. resim BIOS sonrası 3. resimde benim güncelleme sonrası. Bende bandwith 336.0 GB/s oldu. İnternette izlediğim video da onda bir değişiklik olmadı. Şu an oyun içi değerlerimde yukarıdaki resimde mevcut. Memory clock da 1750 MHz oldu bir anormallik yok değil mi?
"Çözüldü" https://download.msi.com/archive/mnu_exe/vga/RX5600-XT-GAMING-X-BIOS-update-SOP.zip buradan işlemleri uygulayıp BIOS güncelleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• msii yeni.png
    msii yeni.png
    222,6 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
@Azorh güncellemeyi hangi programdan yaptınız? Bende MSI Dragon Center gelişmiş sekmesinde güncelleme mevcut değil diyor, diğer seçenek Live Update ise hiç açılmıyor bile.

O hıza nereden bakıyoruz?
Resimde gözükdüğü gibi 1. resim BIOS öncesi 2. resim BIOS sonrası 3. resimde benim güncelleme sonrası. Bende bandwith 336.0 GB/s oldu. İnternette izlediğim video da onda bir değişiklik olmadı. Şu an oyun içi değerlerimde yukarıdaki resimde mevcut. Memory clock da 1750 MHz oldu bir anormallik yok değil mi?
"Çözüldü" https://download.msi.com/archive/mnu_exe/vga/RX5600-XT-GAMING-X-BIOS-update-SOP.zip buradan işlemleri uygulayıp BIOS güncelleyebilirsiniz.

Şu an yerli yabancı pek bir şey bulamadım güncelleme ile ilgili bulursam bakacağım ama büyük ihtimal 12 Gbps olarak kaldı 14 olmadı yani.

Geri
Yukarı