MSI RTX 2060 Super Gaming vs RTX 2070

Ben hiçbir modeli kötülemedim bunu bilmenizi isterim. Yeni model kartlarda artık eskisi kadar ısınma problemi yok bundan eminim gönül rahatlığıyla Armor ve Ventus alabilirsiniz. Zaten bende Ventus kullanıyorum şu ana kadar en çok 72 derece gördüm.
Şu modeli kötülediniz demedim zaten. "Armor serisi" dediğiniz için bilgilendirme ihtiyacı hissettim. Eski Armor serisi soğutma olarak rezaletti, ama yenisi değil. Konumuz da RTX 2000 serisi olduğu için model de belirtmeyince ekleyeyim dedim.

Hepsiburada sitesinde aynı ürünü buldum aslında 5200 tl başka satıcıda da aynı şekilde 3D seçeneği yok yazıyor olması mı gerekiyor arkadaşlar yardım lütfen.
Yani gidip de 750 Ti yollamazlar herhalde. En kötü senaryoyu düşünelim. Belki teşhir ürünü gibi bir ürün gelebilir ama GPU'larda bildiğim kadarıyla teşhir olayı yok. İlginç açıkçası.
Mağaza yorumları olumlu ise alınabilir. Ben hiçbir zaman elektronik ürünleri özellikle donanımı riske atmamak adına internetten sipariş etmem. Hep gidip elden, birebir satıcı ile muhatap olarak alırım. Belki eski kafalı diyebilirsiniz ama güvenemiyorum maalesef.

Yani gidip de 750 Ti yollamazlar herhalde. En kötü senaryoyu düşünelim. Belki teşhir ürünü gibi bir ürün gelebilir ama GPU'larda bildiğim kadarıyla teşhir olayı yok. İlginç açıkçası.
Mağaza yorumları olumlu ise alınabilir. Ben hiçbir zaman elektronik ürünleri özellikle donanımı riske atmamak adına internetten sipariş etmem. Hep gidip elden, birebir satıcı ile muhatap olarak alırım. Belki eski kafalı diyebilirsiniz ama güvenemiyorum maalesef.

Özellikle mesajlaştım o satıcıyla birkaç sitede yanlışıkla yazıldığını söylediler ve aslında güvenilir bir satıcı puanları ve yorumları güzel.
Kararsız kaldığım konu şudur ki RTX 2060 Super Gaming mi RTX 2070 mi şimdi, bir sürü kişi 2070 demiş ama ısıyı da konu alıyorlar ve bazı yerlerde de 2060S i övmüşler kararsızım indirimin son günü bugün.

Özellikle mesajlaştım o satıcıyla birkaç sitede yanlışlıkla yazıldığını söylediler ve aslında güvenilir bir satıcı puanları ve yorumları güzel.
Kararsız kaldığım konu şudur ki RTX 2060 Super Gaming mi RTX 2070 mi şimdi, bir sürü kişi 2070 demiş ama ısıyı da konu alıyorlar ve bazı yerlerde de 2060S'i övmüşler kararsızım indirimin son günü bugün.

Çoğunluk 2070.
Testleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim görüşüm;
2060S GPU olarak 2070 GPU'sunun bir tık kırpılmış hali.
2070 genel olarak bir tık daha önde ama 2060S yer yer daha iyi Ray Tracing işleme yapabiliyor.

Soğutma olarak da daha iyi olacağından 2060S alabilirsiniz ama 2070 modelide sizi üzmeyecektir.
Yani kısaca 2070 👍

Çoğunluk 2070.
Testleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim görüşüm;
2060S GPU olarak 2070 GPU'sunun bir tık kırpılmış hali.
2070 genel olarak bir tık daha önde ama 2060S yer yer daha iyi Ray Tracing işleme yapabiliyor.

Soğutma olarak da daha iyi olacağından 2060S alabilirsiniz ama 2070 modelide sizi üzmeyecektir.
Yani kısaca 2070 👍
Şu GP olayını biliyor musunuz?
RTX 2070 Ventus GP yazıyor.

Asus'ta EVO ibaresi var mesela, halihazırda olan sorunların çözülüp, gerektiği durumlarda PCB'nin ve soğutmanın yenilendiği modeller olarak geçiyor. MSI'da da GP Edition olarak geçiyor bu olay. Bu ibarenin olması iyi bir şey yani.

Asus'ta EVO ibaresi var mesela, halihazırda olan sorunların çözülüp, gerektiği durumlarda PCB'nin ve soğutmanın yenilendiği modeller olarak geçiyor. MSI'da da GP Edition olarak geçiyor bu olay. Bu ibarenin olması iyi bir şey yani.

Hocam anlatmış zaten ek olarak sizin o 2070'e yorum yazılmış sıcaklık ile ilgili;
"Fiyatı biraz daha uygun olabilirdi ama performans ve soğutma konusunda MSI sağlam markadır. Fiyatlar değişiyor, arada indirime giriyor, alınacağı zaman takipte kalınması lazım. Onun dışında bu fiyat aralığındaki en iyi ekran kartıdır kendileri. Sırf sıcaklık sorunu yaşamamak için bu kartı tercih ettim." 5 yıldız vermiş ve sıcaklık sorunu gözükmüyor

Özellikle mesajlaştım o satıcıyla birkaç sitede yanlışıkla yazıldığını söylediler ve aslında güvenilir bir satıcı puanları ve yorumları güzel.
Kararsız kaldığım konu şudur ki RTX 2060 Super Gaming mi RTX 2070 mi şimdi, bir sürü kişi 2070 demiş ama ısıyı da konu alıyorlar ve bazı yerlerde de 2060S i övmüşler kararsızım indirimin son günü bugün.
Ben 2060 vs 2070 olarak okumuşum kusura bakmayın. 2060S ile 2070 arasında çok ufak bir fark var. 1650S ile 1660 gibi. Gaming modeli olması gerekçesiyle ileride overclock imkanının fazla olması için RTX 2060S alınabilir. Ventus yerine üst seviye soğutma alınmalı.

Ya indirimsiz fiyatı da 2060S den ucuzmuş.
Anlattığınız için çok teşekkürler Ege ve Mert.
Hala karar veremiyorum gözümde çok fazla nedense neden bu kadar ucuz şurası niye böyle niye şöyle diye düşünüyorum kendimce sebepsiz.

Geri
Yukarı