MSI RTX 2070S sistem görüntü vermiyor

Slashing

Hectopat
Merhabalar, MSI 2070 Super Gaming X Trio modelini kullanıyorum. Ekran kartı driverini kurdum ve uzun zamandır kasa içerisini temizlemediğim için sistemi kapatıp güzel bir şekilde hava tuttum ve bu esnada kartı yerinden çıkartır, tozunu aldıktan sonra nemli bir bez ile tekrar taktım. Sistemi açıyorum, ekran kartı ışıkları geliyor ve fanlar Full ayar da dönerken ekrana görüntü gelmiyor. Ayrıca önceden açılırken ekran kartının üstünde ki beyaz ışıklar da yanmıyor 8+8 pinin üstünde ki. Anakartın diğer girişine taktım, modüler PSU olduğu için farklı kabloyu denedim ama bir neticeye varamadım. Ekrana bir türlü görüntü gelmiyor bu esna da restart atamıyorum veya sistemi de kapatamıyorum arka Power tuşundan kapatıp açabiliyorum PSU'daki. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anlamanız açısından video çektim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

merhaba hocam, ne yazık ki qflash güncelleyemiyorum çünkü hiç bir şekilde bios dahil olmak üzere giremiyorum, sistem kilitlenip kalıyor.
Anladım, hocam sorununuz büyük ihtimal anakart. Çevrenizden deneyebileceğiniz bir anakart varsa test etmenizi öneririm. Sorun çözülürse garantiye yollarsınız ve bios yazarlar ilgili parçaya.

Elinizde farklı bir ekran kartı ve PSU var mı deneyebilir misiniz? Bu sorun ortaya çıkmadan önce BIOS güncellemesi yaptınız mı? BIOS sıfırlama yaparken tüm elektriği tamamen kapatın 1 2 dk bekleyin clear CMOS jumper yapın tek RAM olarak deneyin farklı farklı slotları da deneyin.
kart üzerin de cmos yok hocam ne yazık ki

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    128,9 KB · Görüntüleme: 37
Sistem bilgilerinizide tam olarak yazarsanız iyi olur. Ayrıca bilgisayara start verince monitörde sinyal yok uyarısımı alıyorsunuz yoksa siyah ekrandamı kalıyor?
Asus B450-M TUF Plus
MSI Gaming X Trio RTX 2070S
Ryzen 7 3700x
Corsair Vengeance 8x2(16 Gb) 3200Mhx
JD512 500GB m.2
powerboost glacier 750w 80plus modüler psu

—-
no signal diyor hocam.

ASUS B450-M TUF Plus.
MSI Gaming X Trio RTX 2070s.
Ryzen 7 3700X.
Corsair Vengeance 8x2(16 GB) 3200mhx.
JD512 500GB M.2
Power Boost glacier 750W 80Plus modüler PSU.

—-
No signal diyor hocam.

CMOS yapıp ekran kartınızın gücünü daisychain şeklinde görseldeki gibi yapar mısınız?
Bu arada BIOS pilini de çıkartıp yapın bu işlemleri.

cmos.JPG

daisychain.JPG

Merhabalar, MSI 2070 Super Gaming X Trio modelini kullanıyorum. Ekran kartı driverini kurdum ve uzun zamandır kasa içerisini temizlemediğim için sistemi kapatıp güzel bir şekilde hava tuttum ve bu esnada kartı yerinden çıkartır, tozunu aldıktan sonra nemli bir bez ile tekrar taktım. Sistemi açıyorum, ekran kartı ışıkları geliyor ve fanlar Full ayar da dönerken ekrana görüntü gelmiyor. Ayrıca önceden açılırken ekran kartının üstünde ki beyaz ışıklar da yanmıyor 8+8 pinin üstünde ki. Anakartın diğer girişine taktım, modüler PSU olduğu için farklı kabloyu denedim ama bir neticeye varamadım. Ekrana bir türlü görüntü gelmiyor bu esna da restart atamıyorum veya sistemi de kapatamıyorum arka Power tuşundan kapatıp açabiliyorum PSU'daki. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anlamanız açısından video çektim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

BIOS pilini tak 5 dk bekle tak. Düzelir.

:(
Bu arada ekran kartını monitöre bağladınızmı videoda pek görünmüyorda ayrıca ekran kartını alttaki PCI Express slotuna takıp dener misiniz?

Bu arada ekran kartını monitöre bağladınızmı videoda pek görünmüyorda ayrıca ekran kartını alttaki PCI Express slotuna takıp dener misiniz?
evet hocam monitöre bağlı sinyal olmadığı için siyah ekran monitör üzerinden hdmı ve displayport yaptığım da no signal diyor.

Aşağıda ki slota da taktım ancak bir netice alamadım.
Daha önce de uzat montaj kurmuştum hocam yanlışlıkla elimi işlemciye götürdüğüm de ısınmıştı şu anda dokundum tırnak ucumla hiç bir ısı alamadım. İşlemciden kaynaklanabilir mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    158,5 KB · Görüntüleme: 37
Evet hocam monitöre bağlı sinyal olmadığı için siyah ekran monitör üzerinden HDMI ve Display Port yaptığım da no signal diyor.

Aşağıda ki slota da taktım ancak bir netice alamadım.
Daha önce de uzat montaj kurmuştum hocam yanlışlıkla elimi işlemciye götürdüğüm de ısınmıştı şu anda dokundum tırnak ucumla hiçbir ısı alamadım. İşlemciden kaynaklanabilir mi?

Normal şartlarda resimdeki LED'lerin yanması lazım PSU veya anakart sorunlu gibi duruyor. Elinde farklı PSU ekran kartı anakart vs var mı denemelik?

led.JPG

Geri
Yukarı