MSI RX 470 vs Zotac GTX 1060 Mini 3 GB

SANTA_FORGET

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni sistemi 2 hafta içinde almayı planlıyorum ve ekran kartları Amazon'dan alınca çok daha karlı geliyor. Ben de bu yüzden Amazon'dan alacağım ama internette GTX 1060 Mini testi bulamadığım için soğutması nasıldır bilemiyorum. Benim kasamın yan kapağı açık ve 1 egzoz fan var, sıradan bir kasa. RX 470'ler 75 derecenin üzerine çıkabiliyormuş internette gördüğüm kadarıyla ancak insanlar Zotac GTX 1060 Mini versiyonuna pek sıcak bakmıyor sanırım. Sizin tavsiyeniz nedir? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Sa ilk olarak 470 değilde 4 GB 480 ile karşılaştırmak daha doğru olur. Benim burada ilk baktığım nokta monitör çünkü monitör çok önemli bi etken eğer G SYNC özelliği olan (1000 TL civarında) bir monitör alabilecekseniz ZOTAC marka değilde EVGA MSİ ASUS GİGABYTE ve 6GB modelini almanızı öneririm çünkü gelecekte 3 GB ekran kartının yeterli geleceğinizi düşünmüyorum. Eğer monitöre o kadar para ayıramam diyorsanız RX 480 4GB 8GB ile birlikte Viewsonic veya AOC FreeSync özelliği olan (580TL-600TL) bir monitörle çok daha rahat oyunların tadını çıkarabilirsiniz.G SYNC(Nvidia) ve FreeSync(AMD) aynı şeylerdir sadece biri Nvidia diğeri AMD ekran kartlarını destekler. G SYNC ve FreeSync nedir? Buradan ulaşabilirsiniz: AMD FreeSync Nedir ? - Technopat
Eğer yardımcı olabildiysem ve beğendiyseniz teşekkür yerine yorumu beğenmeniz kafidir başka sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım iyi günler.

Sa ilk olarak 470 değilde 4 GB 480 ile karşılaştırmak daha doğru olur. Benim burada ilk baktığım nokta monitör çünkü monitör çok önemli bi etken eğer G SYNC özelliği olan (1000 TL civarında) bir monitör alabilecekseniz ZOTAC marka değilde EVGA MSİ ASUS GİGABYTE ve 6GB modelini almanızı öneririm çünkü gelecekte 3 GB ekran kartının yeterli geleceğinizi düşünmüyorum. Eğer monitöre o kadar para ayıramam diyorsanız RX 480 4GB 8GB ile birlikte Viewsonic veya AOC FreeSync özelliği olan (580TL-600TL) bir monitörle çok daha rahat oyunların tadını çıkarabilirsiniz.G SYNC(Nvidia) ve FreeSync(AMD) aynı şeylerdir sadece biri Nvidia diğeri AMD ekran kartlarını destekler. G SYNC ve FreeSync nedir? Buradan ulaşabilirsiniz: AMD FreeSync Nedir ? - Technopat
Eğer yardımcı olabildiysem ve beğendiyseniz teşekkür yerine yorumu beğenmeniz kafidir başka sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım iyi günler.
Hali hazırda bulunan vs229ha monitör ile kullanmayı planlıyorum.

1060 6GB çift yada üç fanlı kart al. Tek fanlı mini kartın fan devri yoktur standart tam devirde gürültülü çalışır. Hele birde tozlanırsa her sistem açılışında uçak kaldırırsın. Mini kartları ITX sistem haricinde önermem.

Hali hazırda bulunan vs229ha monitör ile kullanmayı planlıyorum.
Monitörünüzü inceledim bu fiyata 5 MS olması kötü sadece bu monitöre istediğinizi alabilirsiniz ama tavsiyem 6 GB GTX 1060 ve 8 GB RX 480 gerisi sizin bütçenize kalmış bişey GTX 1060 6GB modeli 1200-1400TL arasında, RX 480 8 GB modeli 1150-1200 arasında bulabilirsiniz. Benim düşüncem 6GB GTX 1060 almanız yönünde bütçeyi zorluyorsa RX 480 de üzmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı