Çözüldü MSI RX 470 yük altında fan dönmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ados

Hectopat
Daha fazla  
MSI RX 470 4GB ekran kartının fanları aşırı yük altındayken dahi dönmüyor. 90 dereceye kadar ısınıyor.
MSI Afterburner ile voltajını düşürerek soğutabiliyorum sadece. Bu da performansı düşürüyor.
Ekran kartını incelediğimde iki fan da dönmeye çalışıyor milim kıpırdayıp duruyor.
Servise yollamak yerine sizin tavsiyelerinizi dinlemeye karar verdim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Sorunu kendim çözdüm, fanları elimle 2 tur döndürdükten sonra düzeldi.

Kardeş bende de MSİ RX480 var. 4 defa kart değiştirdim. Hepsinde ayrı bir sorun vardı. 2. kartımda senin yaşadığın sorunun aynısı oldu. Hiç bekleme direk servise gönder. Bir çalışır iki çalışır. Bir kere bile dönmez ise anla ki bir şey vardır. Benim de bazen bir tanesi dönmüyordu kımıldıyordu dokunuyordum dönüyordu. Sıcaklık 89'a 1 dakika olmadan çıkıyordu. Bence yolla.

Bir kere çalıştı diye her zaman çalışmayabilir, bilgisayara ihtiyacın olduğu bir anda o kart sıkıntı çıkartırsa hem uğraşmak zorunda kalırsın hem de önemli bir ihtiyaç varsa onuda yapamazsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı