MSI RX 5600 XT Mech OC 100 derece oluyor

pmetheus

Hectopat
Yer
41°18'14.1"N 81°54'06.1"W
Daha fazla  
Merhaba;
Bende MSI RX 5600 XT Mech OC modeli var. Isınan bir kart olduğunu biliyorum. Oyunlarda (örneğin Witcher 3) en yüksek ayarlarda 100 dereceye çıkıyıor. Ne yaparsam ısı düşer?

Ekran Görüntüsü (150).png

100 dereceyi gördüğünde oyunu kapattım.

Merhaba;
Bende MSI RX 5600 XT Mech OC modeli var. Isınan bir kart olduğunu biliyorum. Oyunlarda (örneğin Witcher 3) en yüksek ayarlarda 100 dereceye çıkıyıor. Ne yaparsam ısı düşer?

Eki Görüntüle 864517

Çok ilginç aynı karta sahibim ve şu an tam yükte yaklaşık 5-6 saat sonunda 75-80 derece civarına çıkıyor. Kasanızın hava akışı ve termal macununuza baktınız mı?

Merhaba;

Eki Görüntüle 864517

Yanlış gösteriyor olma ihtimali var mı? 65 bin RPM zor çünkü biraz.

Aaa gerçekten 65k RPM nedir? Büyük ihtimalle uygulama yanlış. Başka bir uygulama ile denermisin? Mesela bende de işlemci BIOS da boşta 40 derece civarı, MSI afterburner ile oyunda 35-45 derece civarı ve hwmonitor ile boşta 70-90 arası.

Merhaba;

Eki Görüntüle 864517

Bu arada fanlarınızın dönüp dönmediğine bakmanız hariç afterburnerla fanları fulleyebilirsiniz fakat sıcaklık değerlerine Radeon Software'dan bakmanızı öneririm.

Aynı kart bende de var, 72 derecenin üstüne çıkmıyor. Sizin ya direkt olarak kart sorunlu ya da kasanız hava almıyor. Gerçi her ne kadar hava almasa da bu kış aylarında 100 derece çok mantıklı gelmedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı