Çözüldü MSI RX 570 4 GB Armor OC ekranda yeşil çapraz kareler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rebellon50

Centipat
İnternette hatrı sayılır bir firmadan MSI RX 570 4 GB Armor OC ekran kartı satın aldım. Ekran kartını ilk aldığım günden beri bilgisayar açıldığında veya yeniden başlatıldığında ekran da yeşil çapraz kareler çıkıyor ve 15 saniye kitlendikten sonra Windows 10 mavi ekran hatası veriyor. Bu birkaç defa oldu sonra düzeldi sandım art arda olmaya başlayınca değişim veya iade talebiyle başvuruda bulundum. Ekran kartını farklı bilgisayarlara ve farklı monitörlere takdığımda da aynı sıkıntıyı verdi sürekli olmuyor bazen 1 gün olmuyor bazen art arda 3 kere oluyor çok canım sıkıldı. Bu RX 570 ve RX 580'lerde kronik bir sorun mu?

Çözüm
Benim RX570'de ilk açtığım zaman ve ekranı uyku modundan çıkardığımda oluyordu. WHQL imzalı son Radeon sürücüsünü yükleyince düzelmişti. 5-6 aydır hiç olmadı.
Hocam, bazen olabiliyor. Genelde sürücü problemli bir durum. Hız aşırtmalı modellerde daha çok olabiliyor. Çaresi DDU ile sürücü kaldırıp kurmak. Düzelme olmazsa Undervolt yapmak.

Dostum denemediğim yol kalmadı. RAM'ı çıkardım takdım, DDU ile sürücü kaldırıp günceli kurdum, monitörü HDMI'yı hatta başka PC'ye taktım yine aynı sı oldu. 14 gün iade hakkım geçti 16. Günde başvurdum umarım yenisi ile değiştirirler. Forumlarda gördüm bu sıkıntıyı bir tek ben yaşamamışım 1378 liram umarım boşa gitmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kronik sorun olduğunu sanmam. İlk aldığım günden beri sıkıntısız kullanıyorum ve dediğiniz gibi bir sorun yaşamadım. Ayrıca sürücüm de güncel değil çünkü oyunlarda FPS düşüşü yaşanıyor güncel sürümler yüklü iken. Muhtemelen verilen üründe sıkıntı olabilir çünkü başka bilgisayarda da aynı hatayı almışsınız. Değişim yapmak iyi olur diye düşünüyorum.

Dostum denemediğim yol kalmadı ramı çıkardım takdım ddu ile sürücü kaldırıp günceli kurdum monitörü hdmı yı hatta başka pc ye taktım yine aynı sı oldu 14 gün iade hakkım geçti 16 . günde başvurdum umarım yenisi ile değiştirirler forumlarda gördüm bu sıkıntıyı bir tek ben yaşamamışım 1378 liram umarım boşa gitmez.
Zavod çıkış hatası olabilir. Başka bilgisayarlarda da aynı hatayı veriyorsa yetkili servis değişim yapacaktır.
Sürücünün son sürümü mü kurdunuz, önerilen sürümü mü?

rx570.jpg

inanmazlar diye fotoğrafını bastırıp kutunun içine koydum. çünkü bazen hiç olmuyor eğer bazen ard arda oluyor dediğim gibi. kartı 5 dk takıp kontrol ettik sıkıntı yok diye düşünüp bana geri yollarlarsa ne yapacağım hiç bilmiyorum:((

Son düzenleme:

Geri
Yukarı