MSI RX 570 WattMan hatası garanti süreci

Esat Karaduman

Hectopat
Daha fazla  
MSI RX 570 Armor 4 GB ekran kartına sahibim. Ağır oyunlarda ekran gidiyor ve reset atmadan düzelmiyor. 2020'de Mart ayında aldım. Garantiye vermeyi düşünüyorum. Yaparlar mı? Yoksa iade derler o zaman ki fiyattan mı olur iadesi konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa yardımcı olabilir mi? İnternetteki her şeyi yaptım düzelmedi.

MSI RX 570 Armor 4 GB ekran kartına sahibim. Ağır oyunlarda ekran gidiyor ve reset atmadan düzelmiyor. 2020'de Mart ayında aldım. Garantiye vermeyi düşünüyorum. Yaparlar mı? Yoksa iade derler o zaman ki fiyattan mı olur iadesi konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa yardımcı olabilir mi? İnternetteki her şeyi yaptım düzelmedi.
WatMan hatası her zaman testlerde belli olmuyor kartında arıza bulanamayıp geri yollanabilir. Diyelim kartında arıza tespiti yaşandı sana fatura bedelinin iadesini yaparlar.

WattMan hatası yazilimsal diye biliyorum bu hata bende de vardı DDU ile silip temiz kurulum yaptım daha sonra 20.11.2 sürümünü kurdum 1-2 defa daha hata devam etti ondan sonra yaklaşık 1 yıldır bu hatayı almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RX 570 Armor 4 GB ekran kartına sahibim. Ağır oyunlarda ekran gidiyor ve reset atmadan düzelmiyor. 2020'de mart ayında aldım. Garantiye vermeyi düşünüyorum. Yaparlar mı? Yoksa iade derler o zaman ki fiyattan mı olur iadesi konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa yardımcı olabilir mi? İnternetteki her şeyi yaptım düzelmedi.

Adrenalin uygulamasından kartın Volt'unu arttırmanız lazım. Donanımsal bir sorun değil bu, sıkıntı yok deyip geri yollarlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
WattMan hatası yazilimsal diye biliyorum bu hata bende de vardı DDU ile silip temiz kurulum yaptım daha sonra 20.11.2 sürümünü kurdum 1-2 defa daha hata devam etti ondan sonra yaklaşık 1 yıldır bu hatayı almadım.

Aynısını ben de yaptım sürüm farklı olabilir. Bende devam etti. Oynadığın oyunlar neler? LoL ve CS:GO'da yapmıyor. Steam PUBG, GTA 5, Forza vb ekran kartın zorlayan oyunlarda yapıyor.

Wattman çoğunlukla yazılımsal bir durumdur. Güncel Windows ve sürücü de uyumlu olmalıdır. Bazen OC yapmak da sebep olabilir. PSU kaynaklı yaşayanlar bile olabiliyor. UV da yapmak çözüm olabiliyor. Bunları denemek gerekir. Garantiye gönderebilirsiniz fakat iade veya değişim kararında zarar ederseniz.

Adrenalin uygulamasından kartın Volt'unu arttırmanız lazım. Donanımsal bir sorun değil bu, sıkıntı yok deyip geri yollarlar.

İzlediğim bir videoda gereksiz fazla voltajdan oluyor demişti. Voltajı düşürmüştüm yine olmadı. Yükseltince ısı artmaz mı? Isıdan olduğunu söyleyenler de var.

Geri
Yukarı