MSI RX 5700 XT Gaming X oyunlarda hata veriyor

Sooso

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken birden AMD sisteminizde bir sürücü zaman aşımı uyarısı verip oyundan atıyor. Eski sürücüleri kurdum bu forum dahil birçok forumda konu okudum ama çözüm bulamadım. Yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal mı bilmiyorum. PSU 600W o mu acaba güç yetiremiyor, ekran kartı 220W kullanımları görüyor oyundayken. Bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile temiz kurulumlar mı yapıyorsun? WHQL sürümleri mi kurduğun sürümler? Eski sürümleri kurmanı önermem. AMD’nin sitesindeki son WHQL sürümünü DDU ile temiz bir şekilde kur.

Ekran kartı BIOS'unu güncellediniz mi MSI'in sitesinden ?
Nasıl yapıyoruz bios güncellemeyi bilmiyorum hocam.

Tüm sisteminizi yazar mısınız ayrıca sıcaklık değerlerinizde.
Sıcaklık 68 71 arası oluyor fakat bu bağlantı noktası felan denen bi sıcaklık varya o 85 leri görüyor. Sonra fan devreye giriyor 48 49 50 lere kadar düşüyor.
DDU ile temiz kurulumlar mı yapıyorsun? WHQL sürümleri mi kurduğun sürümler? Eski sürümleri kurmanı önermem. AMD’nin sitesindeki son WHQL sürümünü DDU ile temiz bir şekilde kur.
Yaptım hocam en sondan başladım eskiye doğru WHQL olanları kurdum. Bir sürü sitede yazmışlar eskiyi kur felan yaptım olmadı. Sanırım elden çıkarıcam kartı yerine 2070 veya 2070s alıcam.

Nasıl yapıyoruz BIOS güncellemeyi bilmiyorum hocam.

Sıcaklık 68 71 arası oluyor fakat bu bağlantı noktası falan denen bir sıcaklık varya o 85leri görüyor. Sonra fan devreye giriyor 48 49 50'lere kadar düşüyor.

Yaptım hocam en sondan başladım eskiye doğru WHQL olanları kurdum. Bir sürü sitede yazmışlar eskiyi kur falan yaptım olmadı. Sanırım elden çıkaracağım kartı yerine 2070 veya 2070S alacağım.

Yazılımsal bir sorun bazı kullanıcılar VRAM azaltarak çözümü bulduğunu söylüyor fakat tam olarak bilmiyorum.

MSI 750W güç önerdi MSI ekran kartları için aynı ekran kartına sahibim PSU 750W 80P Gold ve beni oyunlarda atmıyor driver son sürüm ama bazı oyunlarda yeşil ekran alıyorum ekran kartını servise göndereceğim yakın zamanda.

MSI 750W güç önerdi MSI ekran kartları için aynı ekran kartına sahibim PSU 750W 80P Gold ve beni oyunlarda atmıyor driver son sürüm ama bazı oyunlarda yeşil ekran alıyorum ekran kartını servise göndereceğim yakın zamanda.
Hocam sattım kartı 1 saat önce. Kurtuldum. Şimdi nvidia kartlara bakıyorum. Herkese teşekürler!

Yeni konular

Geri
Yukarı