MSI RX 5700 XT sistem birden elektriği kesiyor

eneshatayoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba kasamı toplayalı yaklaşık 3 ay oldu ve 3 aydır bu sorun ile uğraşıyorum bir yere varamadım umarım yardımcı olabilirsiniz sorunum şudur ki;
CS:GO oyununa girdiğimde ara yüzde bir sorun olmadan açıyor fakat herhangi bir haritayı açtığında freeze time bittiği gibi bilgisayar elektriği kapatıyor. Birkaç oyun da daha denedim aynı sorunla karşılaştım fakat geçenlerde ekran kartının ara yüzünden oyuncu performansı değil de tasarruf modunu seçtiğimde CS:GO'yu kapatmadı ama tekrar oyuncu performansına geçtiğimde direkt kapattı sorun sizce ne olabilir umarım yardım edebilirsiniz.
Not: Masaüstü sorunsuz çalışıyor.

MSI RX 5700 XT Gaming.
AMD Ryzen 5 3600.
ASUS Prime B450M-A.
G.Skill 16 GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 CL18.
Cougar STX-700 700W 80+ Bronze Power Supply

"moruq yeni sürücülerle AMD sorunları çözdü gönül rahatlığıyla alın kullananın" :D
Yine bir Rx5700 yine bir sorun. Hocam RX serisinin en sorunlu kartı o. PSU seçen bir kart olduğu hakkında yorumlar var. Lakin biz yine de ısınma ile başlayalım. Sıcaklıklar ne durumda?

Yazılımsal bir sorun olabilir mi acaba ? Driveri yüklerken en son sürümü mü yoksa recommended(önerilen) olanı mı yüklediniz ? Normalde güç kaynağı derdim ama kaliteli ve yeterli bi psu'nuz var.

Sizin sisteme benziyor yardımcı olabilir misiniz? @kafkef89

Aynı PSU ile arkadaş benzer sorunu yaşıyordu konusu burada.

Yazılımsal bir sorun olabilir mi acaba ? Driveri yüklerken en son sürümü mü yoksa recommended(önerilen) olanı mı yüklediniz ? Normalde güç kaynağı derdim ama kaliteli ve yeterli bi psu'nuz var.
Güncel olduğundan eminim.
Sizin sisteme benziyor yardımcı olabilir misiniz? @kafkef89

Aynı PSU ile arkadaş benzer sorunu yaşıyordu konusu burada.

Benim sorun direk elektrik kesiyor bir teknik servise götürdüm bana PSU yetmiyor dedi ama 700W yetmemesi tuhaf anlamadım ekran kartını garantiye yolladım bir sorun olmadığını söylediler PSU'yu teknik servise yolladım bir sorun olmadığını söylediler RAM testi yaptım sorun gözükmüyor anlamadım ya işlemci de sorun var ya da anakartta neden kaynaklı olduğunu bilsem değişim alacağım.

Güç kaynağı yeterli kalite değil, aynı güç kaynağıyla 5700 XT kartta sorun yaşayanlar var. [Çözüldü] Güç Kaynaklarını Bozan 5700 XT Sistem - Technopat Sosyal, Bu ekran kartı için önerilen 750W, sizinkisiyse 700W, Cougar PSU işinde çok becerikli bir marka değil ayrıca. Ekran kartına iki ayrı PCI-E kablosu bağlayın, tek bir kablodan 2 tane çıkış olmasın yani, d7Eb8p.jpg Bunun gibi olsun. O da olmazsa sıkıntı güç kaynağında gibi duruyor.

Güç kaynağı yeterli kalite değil, aynı güç kaynağıyla 5700 XT kartta sorun yaşayanlar var. [Çözüldü] Güç Kaynaklarını Bozan 5700 XT Sistem - Technopat Sosyal, bu ekran kartı Çin önerilen 750W, sizinkisiyse 700W, Cougar PSU işinde çok becerikli bir marka değil ayrıca. Ekran kartına iki ayrı PCI-e kablosu bağlayın, tek bir kablodan 2 tane çıkış olmasın yani, Eki Görüntüle 681830 bunun gibi olsun. O da olmazsa sıkıntı güç kaynağında gibi duruyor.

PCI-e'yi tek kablodan bağladık umarım ondan kaynaklıdır sağ ol paylaştığın bilgi için.

PCI-e'yi tek kablodan bağladık umarım ondan kaynaklıdır sağ ol paylaştığın bilgi için.
Hocam şunu da eklemeden geçmeyeyim, bilmediğinizi düşündüğümden değil, kabloyu çıkarmadan önce güç kaynağını düğmesinden kapatın, sonra prizden çıkarın, kablo değişikliğini öyle yapın ne olur ne olmaz diye, kablolarda gezinen statik elektrik tehlikeli olabiliyor çünkü.
Hocam sorununuz ne durumda, cozebildiniz mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı